– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شفق نیوز، اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق به تشریح جزئیات درگیری مسلحانه در مرز عراق با سوریه پرداخت که طی آن نیروهای گارد مرزی عراق پس از درگیری مسلحانه مانع از ورود ۱۵ فرد مسلح و تروریست شدند که به دنبال ورود به عراق از سمت سوریه بودند.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق بیان کرد: نیروهای گارد مرزی، تحرکات ۱۵ فرد مسلح را برای ورود از سمت سوریه به عراق رصد کردند و با آنها درگیر شدند و تیراندازی متقابل رخ داد.

در این بیانیه آمده است: نیروهای گارد مرزی با این افراد مسلح درگیر شدند که آنها به داخل سوریه فرار کردند.

دستگیری سرکرده خطرناک داعش

نیروهای امنیتی عراق سرکرده داعشی ملقب به «ابو رسول» که به عنوان فرمانده واحد ترور در صلاح الدین فعالیت می‌کرد را دستگیر کردند.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی پیگیری اطلاعاتی و تعقیب عناصر تروریستی داعش، نیروهای پلیس فدرال، تروریست ملقب به «ابو رسول» را دستگیر کردند.

وی در تحقیقات به عضویت در گروه تروریستی داعش و فعالیت در واحدهای آن اعتراف کرد.

این تروریست داعشی اعتراف کرد که در سال ۲۰۲۰ به عنوان فرمانده واحد ترور در استان صلاح الدین فعالیت کرده و دستور ترور بسیاری از شهروندان بی‌گناه را داده است.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق بیان کرد که این تروریست قصد انجام اقدام تروریستی داشت که از سوی نیروهای اطلاعاتی دستگیر شد.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.

عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین‌های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.

بازمانده‌های داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

انتهای پیام/