– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل تسنیم به نقل از ناس نیوز، «قاسم الأعرجی» مشاور امنیت ملی عراق، امروز شنبه با «ماتیو تولر»، سفیر آمریکا در بغداد و ژنرال «کالورت»، فرمانده ائتلاف بین المللی مکلف به پیگیری پایان دادن به حضور نظامیان خارجی در عراق دیدار و درباره خروجی مذاکرات راهبردی بغداد و واشنگتن بحث و تبادل نظر کرد.

بیانیه صادره از سوی دفتر روابط عمومی مشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد: «در این دیدار، دو طرف درباره نتایج سفر نخست وزیر عراق و هیأت کارشناسی به واشنگتن و همچنین شرایط سیاسی و امنیتی و امنیت انتخابات آینده گفتگو کردند».

الأعرجی در این دیدار تأکید کرد که سفر «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق و هیأت همراه با توجه به معیارها دولت و حاکمیت ملی، سفری موفق آمیز محسوب می‌شود و دستاوردهای مهمی را محقق کرد که برای عراق و ملت عراق امنیت و ثبات بیشتر به همراه دارد.

از سوی دیگر، سفیر آمریکا در بغداد تاکید کرد که «به ژنرال کالورت ابلاغ شده، نتایج توافق فنی مربوط به پایان حضور نظامیان خارجی در عراق را تا مورخ ۳۱/۱۲/۲۰۲۱ پیگیری کرده و به ارائه کمک به عراق و حمایت از این کشور در مبارزه با داعش ادامه دهد». 

جنرال کالورت هم تأکید کرد که آماده ارائه کمک بر اساس نیاز به عملیات مشترک عراق بعد از وقفه ایجاد شده در این امر را دارد.

سفیر آمریکا در بغداد با بیان اینکه «کشور متبوعش از هر تلاش دیپلماتیکی که منجر به بازگشت روابط واشنگتن با تهران به حالت عادی شود استقبال می‌کند»، تأکید کرد که «واشنگتن مایل به تشدید تنش با ایران به ویژه در عراق نیست».

انتهای پیام/