– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از توکیو، احسان حدادی پس از ناکامی در صعود به فینال مسابقات پرتاب دیسک درباره عدم راهیابی به مرحله نهایی گفت: امروز، رکورد ۵۸ متر و ۹۸ سانتیمتر بهترین پرتابم در المپیک بود، البته کار خیلی سختی بود، چرا که سال قبل بعد از اینکه من کرونا گرفتم، یک سال فصل مسابقات را از دست دادم. امسال هم با مصدومیت کمر هیچ مسابقه‌ای ندادم و تنها حضورم مرحله اول لیگ بود. در صورتی که وقتی قرار است در المپیک پرتاب کنید باید چند مسابقه خوب شرکت کرده باشید. من مصدوم هم بودم، اما خودم توقع پرتاب بالای ۶۲، ۶۳ متر را داشتم، اما متأسفانه نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که «گفته بودید، اگر بالای ۶۳ متر پرتاب نکنید به المپیک نخواهید آمد. آیا دلیل حضورتان در المپیک به خاطر تکمیل رزومه بوده است؟»، گفت: دوست داشتم در چهارمین حضور در  المپیک نتیجه بهتری بگیرم، اما از من خواستند در چهارمین المپیک شرکت کنم. از طرفی اگر نمی‌آمدم و کسی هم جایگزینم نمی‌شد، حالت خوبی نداشت. من به احترام المپیک آمدم و حالا خیلی هم ناراحت نیستم.

حدادی درباره امکان حضورش در المپیک پاریس گفت: نمی‌دانم که توکیو آخرین المپیک من بود یا خیر. اگر بدنم جواب دهد دوست دارم شرکت کنم.

وی افزود: سال آینده در بازی‌های آسیایی چین شرکت خواهم کرد و به دنبال کسب پنجمین مدال طلا در این مسابقات هستم. اگر آنجا نتیجه خوب گرفتم و بدنم آماده بود در پاریس شرکت می‌کنم.

حدادی تصریح کرد: اگر این آخرین المپیک برای من باشد که واقعاً بد تمام شد. المپیک یک سال عقب افتاد، کرونا گرفتم و متأسفانه در هیچ مسابقه بزرگی شرکت نکردم. وقتی مسابقه بزرگ شرکت نکنید نباید شانس مدال برای خودتان متصور باشید. برای همین می‌دانستم که شاید نتیجه خوبی نگیرم، اما انتظار داشتم بالای ۶۲ متر پرتاب کنم که متأسفانه نشد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنم تا پایان سال به رکورد ۶۲ متر برسم. دوست داشتم بهتر از این پرتاب کنم، ولی گاهی مواقع آدم به آن چیزی که انتظار دارد، نمی‌رسد.

حدادی در پاسخ به این سؤال که خیلی‌ها عنوان کردند که برای حدادی خرج زیادی شده، اما نتیجه مطلوبی نگرفته است، گفت: تنها مدال‌آور دوومیدانی ایران در المپیک هستم. چهار مدال طلای بازی‌های آسیایی دارم و سال آینده به دنبال کسب پنجمین مدال آن هستم. برای همین مسئولان به این نتیجه رسیدند که سرمایه‌گذاری روی من اثرگذار خواهد بود. ورزش ایران اگر می‌دانست که من مدال نمی‌گیرم برای من هزینه نمی‌کرد.

وی افزود: الان هم به دلیل آسیب‌دیدگی که جزئی از ورزش است نتیجه خوبی نگرفتم. تمام تلاشم را کردم ولی به فینال راه پیدا نکردم.

حدادی در مورد اینکه قرار است عمل جراحی روی کمر خود انجام دهد، گفت: جراحی آخرین مرحله است. در تلاشم تا بازی‌های آسیایی این کار را انجام ندهم.

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن تأکید کرد: تصمیمم بر این بود که در المپیک توکیو به دلیل مصدومیتی که داشتم، نباشم، اما چون ورودیه کسب کرده بودم و تا سال آینده هم مسابقه بزرگی نداشتم، باید در آن شرکت می‌کردم تا خودم را برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین محک بزنم.

وی تصریح کرد: همیشه آن چیزی که می‌خواهید، نمی‌شود. تمام تلاشم را کردم تا در چهارمین حضورم در المپیک نتیجه خوبی بگیرم. چهارمین ورزشکاری هستم که در چهار المپیک حضور داشته است و دوست داشتم نتیجه خوبی بگیرم، اما این اتفاق نیفتاد.

حدادی در مورد قرارداد مربی‌اش گفت: قرارداد مک ویل‌کینز فردا به پایان می‌رسد و حسین توکلی هم در این چند وقت زحمت زیادی برای من کشید و می‌خواستم با یک پرتاب مناسب جواب زحمات‌شان را بدهم که این اتفاق نیفتاد.

لحظه به لحظه با نتایج روز هفتم المپیک ۲۰۲۰ توکیو| حدادی در گروهش چهاردهم شد و به فینال پرتاب دیسک نرسید/ صعود فصیحی از مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر/ ملایی، بهترین نتیجه تاریخ قایقرانی را رقم زد/ پرچمدار کاروان فینالیست نشد

انتهای پیام/