– اخبار ورزشی –

رضا دامغانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد پیروزی ۳ بر ۲ تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: پیش از هر چیز باید یک تبریک ویژه به جامعه ورزش، خانواده بزرگ والیبال و دلسوزان این رشته بگویم.

پیشکسوت والیبال ایران ادامه داد: تیم ملی بعد از لیگ ملت‌های ۲۰۲۱، هدف هجمه‌های سنگینی قرار گرفت، اما هدف از شرکت در لیگ ملت‌ها، چیز دیگری بود که به نحو احسن اجرا شد. خروجی لیگ ملت‌ها، عملکرد خوب ملی‌پوشان در بازی با لهستان و بازی درخشان میلاد عبادی‌پور بود که زیر فشار سنگینی قرار داشت. در مورد آلکنو هم می‌دانستیم که او یک مربی حرفه‌ای و قابل اعتماد است. تیم ایران، یک بازی بزرگ و تاریخی را پس از دو سال دوری از مسابقات بزرگ جهانی به سود خود تمام کرد که برای والیبال ایران، لازم بود.

سرمربی پیشین تیم فولاد سیرجان گفت: نمی‌توانم برای بازی با لهستان از شخصی به‌عنوان بهترین بازیکن نام ببرم، چون همه آنها خوب بودند و تک تک بازیکنان در بهترین شرایط قرار داشتند. آلکنو هم سرآمد مجموعه تیم ایران بود. تصمیم جسورانه او برای استفاده مجدد از سیامک مرندی در پست لیبرو پس از مدت زیادی که از میادین دور بود، جای تقدیر دارد و می‌توان آن را با تعویض تاریخی موزرسکی در فینال المپیک ۲۰۱۲ لندن مقایسه کرد. سعید معروف هم در زمین، یک فرمانروا و رهبر بود و برای تیم، بزرگتری کرد.

والیبال , والیبال - المپیک 2020 توکیو ,

ملی‌پوش پیشین والیبال ایران تصریح کرد: تیم ایران بر خلاف رقابت‌های گذشته در بازی اول تورنمنت به پیروزی رسید. بازیکنان ایران کار بسیار سختی را پایان رساندند به ویژه اینکه لهستان، یکی از بخت‌های مسلم قهرمانی المپیک است. اگر مصدومیت کوبیاک برطرف شود، این تیم، حرف‌های زیادی برای گرفتن خواهد داشت. بازیکنان ایران در سایه نام بزرگ تیم لهستان قرار نگرفتند و مزد زحمت خود را به دست آوردند. لبخندهای آلکنو نشان می‌داد از عملکرد بازیکنان راضی است و کار آنها خارق‌العاده بوده است.

وی گفت: هر موقع که مشکل دریافت تیم ملی ایران حل شده،‌ والیبال شش نفره توسط بازیکنان ایران، ارائه شده است. دریافت‌کنندگان تیم ایران در بازی با لهستان، فشار زیادی را متحمل شدند و نمره قبولی گرفتند.

دامغانی در مورد مهار ویلفردو لئون ستاره کوبایی‌الاصل تیم ملی لهستان اظهار داشت: لئون، هدف سرویس‌های زیادی از طرف تیم ایران قرار گرفت تا از مدار حمله خارج شود. در مورد سرویس‌های لئون هم به دریافت‌کنندکان ایران گفته شده بود که فقط آنها را کنترل کنند و هدایت سرویس‌های او مدنظر کادر فنی نبود. به این ترتیب، دست او برای ایس (Ace) گرفتن، گرم نشد و با احتیاط سرویس زد. مرندی در این بین، کارش را عالی انجام داد.

وی در مورد پیروزی ۳ بر صفر ایران مقابل ونزوئلا هم گفت: تیم ملی ایران بازی را بدون سیدمحمد موسوی آغاز کرد که به نظر من تصمیم درستی بود. او در بازی اول مقابل لهستان، تحت فشار زیادی قرار داشت. این بازی‌‌های ساده برای همه مربیان، ترسناک است چون بازیکنان با ذهنیت برنده وارد زمین می‌شوند و در باد پیروزی قبلی هستند. خوشبختانه این بازی،‌ مقتدرانه به سود ایران تمام شد.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو| سلطانی‌فر و صالحی‌امیری، تماشاگر پیروزی تیم ملی والیبال/ پخش صدای خوانندگان ایرانی در سالن

انتهای پیام/