وحید خرمی در گفت‌وگو با خبرنگار گیل سو با بیان اینکه تعداد سدهای لاستیکی استان گیلان ۱۱ سد است اظهار کرد: کار احداث سه سد به پایان رسیده و آماده افتتاح است و سد گالشکلام لنگرود نیز از پیشرفت بالایی برخوردار است که به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به وضعیت دیگر سدها گفت: هفت سد دیگر نیز در مراحل ساخت و پیشرفت‌های خوبی هستند که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گیلان با بیان اینکه طبق کارشناسی‌های انجام‌شده، سدها در استان مزاحمتی برای منابع طبیعی ندارند افزود: سدها علاوه بر سازگاری با محیط‌زیست، یک منظره بسیار زیبایی برای گردشگران و ایجاد اشتغال فراهم می‌کند.

خرمی با بیان اینکه آب منطقه‌ای گیلان در حال حاضر مطالعه ۱۰ سد دیگر را در مراحل پایانی دارد بیان کرد: با اعتباراتی که در سال بعد خواهیم گذاشت مطالعات را نهایی و به سمت اجرا می‌رویم.

وی با بیان اینکه در پشت سد سفیدرود، یک‌میلیون و ۸۰ میلیون حجم ذخیره‌ای وجود دارد تصریح کرد: وضعیت حجم ذخیره آب مطلوب ارزیابی می‌شود و شرایط به‌گونه‌ای است که تا اواخر اردیبهشت‌ماه، آب به‌طور پیوسته در کانال‌ها جاری خواهد شد و کشاورزان عزیز از این فرصت استفاده کنند و شرایط مقدمات نشاء را انجام دهند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گیلان در خصوص احتمال کم‌آبی نیز خاطرنشان کرد: با جلساتی که در استانداری برگزار خواهیم کرد قرار است برنامه نوبت‌دهی آب مزارع به‌مانند سال‌های قبل خواهد بود.

خبرنگار: ابوالفضل شکری

انتهای پیام/