مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار گیل سو با اشاره به سرنوشت تعهدات برجامی ایران اظهار کرد: ایران هنوز پای بند به برجام است و اعتقادداریم که کار بزرگی بود که در کشور اتفاق افتاد اما با بدعهدی‌هایی که آمریکا انجام داد نیاز بود که واکنشی از سوی کشور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه آمریکا درصدد کاهش و حذف قدرت هسته‌ای ایران است گفت: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی، آمریکا اصرار داشت که اورانیوم غنی‌سازی را بیش از ۳۰۰ کیلو در داخل کشور و همچنین آب‌سنگین تا ۱۳۰ کیلو نباید باشد و مابقی باید فروخته شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در قبال برجام تعهداتی در چند فاز داشت تصریح کرد: در فاز اول قرار شد که در ظرف ۶ روز اگر عکس‌العمل مناسبی دیدم، ادامه نمی‌دهیم و در فاز دوم بر ما محدودشده بود که ۳/۶۷ درصد غنی‌سازی کنیم درحالی‌که تا ۲۰ درصد هم تولید داشته است و اگر بدعهدی‌های آمریکا ادامه داشته باشد و از طرف دیگر محدودیتی که برای ما گذاشته‌شده که زیر ۵ درصد تولید داشته باشیم، این محدودیت می‌تواند برای کشور جمهوری اسلامی برداشته شود.

لاهوتی در خصوص پروژه‌های سد لاستیکی و بندر چمخاله افزود: طبق وعده آب منطقه‌ای استان، سد لاستیکی گالشکلام تا دو ماه آینده آب‌گیری می‌شود و سد رادارکومه حداکثر تا یک ماه آینده شروع به کار خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه احداث سد لاستیکی اطاقور یکی از خواسته‌های کشاورزان این شهر است بیان کرد: مطالعات و محل احداث سد اطاقور نیز آماده‌شده و طی ابلاغ، پیمانکار شروع به کار خواهد کرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی همچنین عملکرد احداث بندر چمخاله را راضی‌کننده عنوان کرد و گفت: تکمیل بندر طی سه سال زمان گذاری شده است و هزینه برآورد اولیه آن ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است که هم‌اکنون پیمانکاران با سرعت خوبی مشغول به فعالیت هستند.

لاهوتی با بیان اینکه باید از ظرفیت ساحل و دریا برای منطقه و استانی به‌خوبی استفاده کرد افزود: بندر چمخاله به‌عنوان نخستین بندر گردشگری در کشور خواهد بود که در نوع خود منحصربه‌فرد است و تحول عظیم اقتصادی را برای کشور خواهد داشت.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار گیل سو درباره وضعیت سرپرستی فرمانداری لنگرود و زمان حکم فرماندار یا ادامه سرپرستی گفت: پاسخ این سؤال را از دکتر سالاری استاندار گیلان دریافت کنید.

انتهای پیام/