به گزارش گیل سو، رضا اسلامی دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با به خسارت مرگ‌بار بارش باران و صاعقه در گیلان طی امروز اظهار کرد: صاعقه در روستای اسفند بخش مرکزی شهرستان صومعه‌سرا جان یک نفر را گرفته است.

وی با بیان اینکه جان‌باخته امروز ناشی از صاعقه در صومعه‌سرا، مشغول کار در شالیزار بوده، افزود: در این حادثه یکی از خواهران در دم جان‌باخته و خواهر دیگر دچار آسیب شده و در بیمارستان بستری است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان با اشاره به خسارت دیگر بارش باران در گیلان گفت: یک درخت در شفت نیز براثر شدت بارش باران و باد بر زمین افتاد که خسارتی نداشت و از سطح معابر جمع شده است.

اسلامی همچنین به خسارت باد به یک‌منزل مسکن مهر در رودسر اشاره کرد و افزود: براثر شدت باد و بارش باران سقف یک‌منزل مسکن مهر شهرستان رودسر جدا و بر روی سقفی دیگر افتاده است.

وی با بیان اینکه کنده شدن سقف خانه در رودسر خسارت جانی نداشته گفت: سقف خانه جداشده توسط هلال‌احمر با نایلون پوشیده شده و اقدامات بعدی نیز طی روزهای آینده انجام می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان با اشاره به آماده‌باش ستاد مدیریت بحران استان تا برقراری آرامش کامل بیان کرد: با توجه به بارش‌های شدید بهاری و جریان احتمالی سیل، ستاد مدیریت بحران استان گیلان آمادگی کامل در برابر بلایای احتمالی را دارد.

انتهای پیام/