به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حاج اکبر کاظمی مفسر قرآن، حافظ نهج‌البلاغه و پیرغلام اهل بیت (ع) امروز سه‌شنبه ۲۳ آذرماه درگذشت.

این پیرغلام اهل بیت (ع) از وعاظ بزرگ مکلا تهران محسوب می‌شد که فرزند میرزا ابوالقاسم عطار و باجناج مرحوم حسن معطر از وعاظ سرشناس تهران بود. او سال‌ها به دلیل بیماری در منزل خانه‌نشین شده بود تا اینکه امروز به دیدار اربابش شتافت.


تصویری از مرحوم اکبر کاظمی در کنار استاد غلامرضا سازگار

میرزا ابوالقاسم عطار از دوستان و هم‌نشینان قدیم آیت الله میلانی و سایر بزرگان نجف به شمار می‌رفت. او تحصیلات رسمی حوزوی نداشت اما به سبب کثرت مجالست و موانست با علما، خود نیز از عالمان به حساب می‌آمد. نکته قابل توجه در مورد وی این که با کوچک‌ترین یادی از مصائب اهل بیت (ع) می‌گریست و به این ترتیب از بکائین محسوب می‌شد. منزل شخصی او در حوالی میدان ۱۷ شهریور تهران، محل برگزاری مراسم و مجالس اهل بیت (ع)‌ بود که امروز حسینیه شده است.

مراسم تغسیل و تکفین این مداح، امشب سه‌شنبه ۲۳ آذرماه از ساعت ۱۹ در حسینیه میرزا ابوالقاسم عطار واقع در خیابان ۱۷ شهریور، مقابل ایستگاه ورزشگاه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس درگذشت این مفسر قرآن، حافظ نهج‌البلاغه و پیرغلام اهل بیت (ع) را به خانواده معززش و جامعه هیأتی تهران تسلیت می‌گوید.

 

فیلمی از روضه‌خوانی مرحوم اکبر کاظمی در حضور امام خمینی (ره) در دهه ۶۰ ـ ایام شهادت حضرت زهرا (س)

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع