» دسته‌بندی نشده » تفرجگاه‌ها و سواحل گیلان در تعطیلات پیش‌رو مسدود است

تفرجگاه‌ها و سواحل گیلان در تعطیلات پیش‌رو مسدود است

خرداد ۸, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش گیل سو، ارسلان زارع روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با تاکید بر ضرورت استمرار آگاهی‌بخشی‌های عمومی از اهمیت رعایت توصیه‌های بهداشتی و تأثیر آن در کنترل شیوع بیماری افزود: بهبود شرایط استان به لحاظ کنترل بیماری کووید-۱۹به واسطه دقت در رسیدگی بیماران بستری در مراکز درمانی و همکاری مطلوب مردم بوده است.

وی همچنین فعالیت مداوم مراکز پذیرش بیماران سرپایی و انجام فرآیند تست و ویزیت بیماران مشکوک به کرونا را ضروری دانست و اظهار کرد: با افزایش میزان مراقبت ها و تشدید نظارت‌ها شاهد بهبودی بیش از پیش شرایط کرونایی خواهیم بود.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان به قرار داشتن ۶ شهرستان استان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان ها در وضعیت زرد اشاره کرد و گفت: میانگین رعایت دستورالعمل‌ها در سطح کشور ۶۷ درصد و در گیلان بیش از این میزان اعلام شده است که اگرچه این شرایط نشاندهنده  بهبودی اوضاع به لحاظ مقابله با شیوع بیماری است اما تا رسیدن به سطح مطلوب نباید در  رعایت پروتکل‌های بهداشتی  عادی انگاری شود.

زارع با تأکید بر استمرار جدی مراعات توصیه ها، نظارت دقیق دستگاه‌های مسئول و برخورد با متخلفان به‌منظور جلوگیری از وقوع پیک و موج دیگری از بیماری افزود: با توجه به عدم رعایت دستورالعمل ها توسط برخی مراکز همچون شعب بانک ها، با محوریت نظارت توسط دانشگاه علوم پزشکی و شبکه های بهداشت طی هفته جاری، بازرسی مجدد انجام و در صورت عدم توجه به تذکرات، با متخلفان برخورد جدی قانونی شود.

استاندار گیلان با اشاره به ایجاد اطمینان کاذب در جامعه پس از رعایت دستورالعمل‌ها از سوی تعدادی از هم استانی ها و عبور از شرایط قرمز طی ماه های اخیر  را یک تهدید ارزیابی  و بر لزوم استمرار تلاش های صداوسیمای مرکز استان و کارگروه رسانه و فضای مجازی، فعالیت تشکل های مردم نهاد و دستگاه های فرهنگی درخصوص تولید محتوای آموزشی و اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی از اهمیت رعایت توصیه ها تأکید کرد.

فعالیت هواداران نامزدها مطابق با پروتکل کرونایی باشد

 نماینده عالی دولت در گیلان  در بخش دیگری از سخنانش  به نزدیک شدن ایام انتخابات اشاره و  سلامت مردم را نخستین اولویت متولیان برگزاری انتخابات دانست و گفت: انتظار است فعالیت های مرتبط با انتخابات از سوی نامزدها و هواداران‌شان مطابق با پروتکل اعلام شده از سوی ستاد انتخابات کشور و ستاد ملی کرونا باشد.

دکتر زارع به در پیش بودن سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب و شهادت امام جعفر صادق (ع) نیز اشاره و اضافه کرد: با بهره گیری از تجارب پیشین در برگزاری آیین های ملی و مذهبی با در نظر داشتن شرایط کرونایی، تلاش شود برنامه های بزرگداشت این مناسبت توسط متولیان و نیز انتشار محتواهای مناسب از سوی اصحاب رسانه در فضای مجازی، پرشور تر از قبل باشد.

انتهای پیام/ت

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×