» دسته‌بندی نشده » ۶۹ مسجد در بندر انزلی میزبان ماه ضیافت، ماه بندگی

۶۹ مسجد در بندر انزلی میزبان ماه ضیافت، ماه بندگی

اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۸ 5۰

به گزارش پایگاه خبری گیل سو، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با بیان اینکه در شهرستان بندرانزلی اقدامات لازم برای فیض حداکثری از ماه رمضان صورت گرفته است گفت: ۶۹ مسجد در سطح شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۳۶ باب مسجد شهری و ۳۳ باب مسجد در سطح روستاهای بندر انزلی هستند که در استقبال از ماه مهمانی خدا، این مساجد غبارروبی شده‌اند.

وی درادامه افزود: ۴۳ مبلغ بومی و ۱۰ مبلغ اعزامی از حوزه‌های علمیه قم و مشهد طی ماه مبارک رمضان مشغول تبلیغ و فعالیت در سطح شهرستان بندر انزلی هستند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندر انزلی از برنامه های ماه ضیافت و بندگی خبر داد و گفت: علاوه بر اجرای برنامه‌های ویژه ماه رمضان از جمله اقامه نماز جماعت در مساجد، اجرای محافل روخوانی و تفسیر قرآن کریم، جلسات پرسش و پاسخ همچنین محافل بیان احکام، طرح ختم روزانه یک جز از قرآن کریم با عنوان (با قرآن در رمضان) در امامزاده صالح (ع) بندر انزلی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: (با قرآن در رمضان) هر روز بعد از نماز ظهر و عصر به صورت ترتیل‌خوانی آیات نورانی قرآن کریم برگزار می‌شود و عموم علاقه‌مندان می‌توانند در این مراسم معنوی شرکت داشته باشند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندر انزلی با اشاره به حضور موسسات و خانه‌های قرآن در برگزاری برنامه‌های قرآنی طی ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: هم‌اکنون ۴ موسسه قرآنی در بندر انزلی فعالیت دارند همچنین طالب‌آباد، حسن‌رود، لیجارکی، سنگاچین و کچلک نیز دارای خانه‌‌ قرآن روستایی هستند.

حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده در پایان ضمن تاکید بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان افزود: با توجه به مسافرپذیر بودن شهرستان بندرانزلی از عموم مسافران همچنین شهروندانی که به هر دلیل از جمله بیماری نمی‌توانند روزه‌داری کنند انتظار داریم تا احترام ماه مبارک رمضان را حفظ کرده و با اقدام به روزه‌‌خواری در ملاعام، حرمت‌شکنی نکنند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×