» دسته‌بندی نشده » پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری در گیلان/ ۸۵۰۰ مقرری بگیر بیمه بیکاری در گیلان وجود دارد

پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری در گیلان/ ۸۵۰۰ مقرری بگیر بیمه بیکاری در گیلان وجود دارد

اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ 2۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی حسین نژاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مقرری بیمه بیکاری یکی از تعهدات به بیمه‌شدگان اجباری مشمول قانون کار است، اظهار کرد: این پرداختی به افرادی که به‌صورت غیرارادی کار خود را ازدست‌داده‌اند، پس از تائید و صدور رأی توسط اداره کار و انجام مراحل لازم در شعب تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

وی از پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بیمه‌ بیکاری توسط این سازمان خبر داد و گفت: در سال ۹۹ بر اساس آمار ۲۳۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مقرری بیکاری به بیمه‌شدگان مشمول پرداخت‌شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اشاره به وجود هشت هزار و ۵۰۰ مقرری بگیر بیمه‌ بیکاری در گیلان افزود: درمجموع به این افراد ماهانه به‌طور متوسط ۱۹ میلیارد تومان پرداخت می‌شده و این روند در کشور ادامه‌دار است.

حسین نژاد با تأکید بر اینکه در سال جاری میزان متوسط پرداختی مقرری بیمه بیکاری با افزایش مواجه شده است، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ دستمزد‌ها در کشور با افزایش مواجه شده و به این دلیل رقم پرداختی مقرری بیمه بیکاری این تعداد برای سال جاری (با احتساب ثابت بودن تعداد جامعه هدف) در هرماه بیش از ۲۴ میلیارد تومان خواهد بود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×