به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی حسین نژاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مقرری بیمه بیکاری یکی از تعهدات به بیمه‌شدگان اجباری مشمول قانون کار است، اظهار کرد: این پرداختی به افرادی که به‌صورت غیرارادی کار خود را ازدست‌داده‌اند، پس از تائید و صدور رأی توسط اداره کار و انجام مراحل لازم در شعب تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

وی از پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بیمه‌ بیکاری توسط این سازمان خبر داد و گفت: در سال ۹۹ بر اساس آمار ۲۳۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مقرری بیکاری به بیمه‌شدگان مشمول پرداخت‌شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اشاره به وجود هشت هزار و ۵۰۰ مقرری بگیر بیمه‌ بیکاری در گیلان افزود: درمجموع به این افراد ماهانه به‌طور متوسط ۱۹ میلیارد تومان پرداخت می‌شده و این روند در کشور ادامه‌دار است.

حسین نژاد با تأکید بر اینکه در سال جاری میزان متوسط پرداختی مقرری بیمه بیکاری با افزایش مواجه شده است، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ دستمزد‌ها در کشور با افزایش مواجه شده و به این دلیل رقم پرداختی مقرری بیمه بیکاری این تعداد برای سال جاری (با احتساب ثابت بودن تعداد جامعه هدف) در هرماه بیش از ۲۴ میلیارد تومان خواهد بود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷