» دسته‌بندی نشده » ابلاغ طرح خرید و ورود ماشین‌آلات موردنیاز معدن کاران گیلان

ابلاغ طرح خرید و ورود ماشین‌آلات موردنیاز معدن کاران گیلان

اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ 0۰

فرهاد دلق‌پوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه جدید خرید و یا واردات ماشین‌آلات معدنی اظهار کرد: ضوابط و شرایط جدید برای خرید و واردات ماشین‌آلات سنگین موردنیاز فعالیت‌های معدنی به سازمان‌های صمت استانی ابلاغ‌شده و معدن کاران می‌توانند از این ظرفیت ایجادشده به نحو مطلوب بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه دستگاه و ماشین‌آلات بسیاری از معادن به علت فرسایش زیاد فعالیت‌های معدنی مستهلک‌شده است، تصریح کرد: برای تسهیل در فعالیت‌های معدنی و پویایی مناسب معادن، این ماشین‌آلات جدید به‌تناسب نوع و میزان فعالیت معدنی معدن کاران و پیمانکاران معدنی و همچنین قدرت و اسب بخار ماشین‌آلات متفاوت خواهد بود و در معرفی‌نامه خرید و یا مجوز واردات آن‌ها پس از بررسی کارشناسی به‌دقت قید خواهد شد.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به شرایط ارائه معرفی‌نامه بهره‌مندی از این ماشین‌آلات برای معدن کاران گفت: این ماشین‌آلات به معادن فعال که حداقل یک سال از عملکرد آن‌ها گذشته باشد و یا پروانه بهره‌برداری یک سال اعتبار داشته باشد؛ تعلق خواهد گرفت.

دلق‌پوش با اذعان به اینکه در جهت حمایت از توان داخلی این ماشین‌آلات عمدتاً تولید ساخت داخل هستند، افزود: فقط ماشین‌آلات سنگینی که مشابه آن در داخل ساخته نشده باشد، در چارچوب ضوابط اجازه ورود خواهند یافت و روند خرید آن‌ها در سامانه جامع تجارت نیز ثبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه بهره‌برداران معادن گیلان می‌توانند با بهره‌مندی از فرصت فراهم‌شده جهت نوسازی و بهسازی ماشین‌آلات خود اقدام کنند، تصریح کرد: معدن کاران و پیمانکاران معدنی می‌توانند برای دریافت معرفی‌نامه به سازمان صمت گیلان مراجعه نموده و تقاضای خود را با اسناد مثبته نسبت به فعالیت خود ارائه کرده تا از مزایای این طرح برخوردار شوند.

به گفته رئیس سازمان صمت گیلان، متقاضیان بهره‌مندی از این طرح با تعهد محضری ملزم خواهند شد که ماشین‌آلات ابتیاع شده را در معادن خود به‌کارگیری کنند و این موضوع با بازدیدهای دوره‌ای توسط کارشناسان معدن نیز رصد خواهد شد و در غیر این صورت نسبت به سلب صلاحیت معدن کاران حسب ضوابط و قوانین اقدام می‌شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×