به گزارش خبرگزاری فارس در رشت، کریم همتی عصر امروز در آئین افتتاح ۲۳۰ خانه هلال در گیلان در سالن شهید انصاری استانداری بابیان اینکه گیلان یکی از نقاط حادثه‌خیز در کشور است، اظهار کرد: دیدگاه‌های مسؤولان استانی شنیده شد و در راستای عملکرد بهتر در خدمات‌رسانی به مردم گیلان موردتوجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به نقش مؤثر هلال‌احمر در امدادرسانی به‌موقع به مردم گفت: امروز کرونا کار را در عرصه امدادرسانی سخت‌تر کرده اما با وجود این سختی‌ها باز هم هلال‌احمر در حال ارائه خدمات خود به مردم است. 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اینکه مسئله خانه‌های هلال از سال ۹۴ در دستور کار هلال‌احمر قرارگرفته است، تصریح کرد: در این مدت  تلاش شد تا خانه‌های هلال توسعه یابد و ساخت خانه‌های جدید در نقاط مختلف کشور در دستور کار قرار گیرد لذا باید خانه‌های هلال توسعه یابد ولی ساخت خانه‌های جدید در نقاط مختلف کشور در دستور کار قرار گیرد ولی فقط در سه استان کشور اجرایی شد.

همتی ساخت خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت را یک طرح خوب در کشور دانست و افزود:  پس از انقلاب اسلامی، ساخت خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت در دستور کار قرار گرفت که یک طرح توقف‌ناپذیر و خوب بود و امروز نزدیک به ۱۹ هزار خانه بهداشت و پایگاه سلامت در کشور فعالیت می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم ساخت خانه‌های هلال در کشور بیان کرد: در هلال‌احمر هدف نهایی ساخت ۳۷ هزار خانه هلال‌احمر است، که می‌تواند امدادرسانی به مناطق صعب‌العبور کشور را آسان‌تر کند، لذا هلال‌احمر  طرح خانه‌های هلال را در فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر مطرح مورد استقبال نیز قرار گرفت. 
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اهداف ساخت خانه‌های هلال در کشور گفت:  ایده ساخت خانه‌های هلال این است که به مردم آموزش داده‌شده و سازماندهی شوند تا بتوانند در وضعیت بحرانی، خودشان اقدامات اولیه را انجام دهند.

همتی از افتتاح دو هزار و ۴۰۰ خانه هلال در چند روز گذشته خبر داد و افزود: سه هزار خانه هلال شهریور ماه گذشته توسط رئیس‌جمهور افتتاح و در چند روز گذشته نیز دو هزار و ۴۰۰  توسط معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

وی بابیان اینکه هلال‌احمر در خصوص تهیه واکسن کرونا نهایت همکاری را وزارت بهداشت دارد، تصریح کرد: هلال‌احمر از چهاردهم فروردین تا به امروز با تلاش‌هایی که انجام داده است ۲.۵ میلیون دز واکسن کرونا از منابع معتبر وارد کرده است. تا قبل از سوم خرداد باقی محموله واکسن کرونا نیز وارد خواهد شد و در این زمینه حداکثر همکاری را با وزارت بهداشت خواهیم داشت تا مردم سریع‌تر به بهترین واکسن‌ها دسترسی پیدا کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/ر