» دسته‌بندی نشده » اصناف و بازاریان آستارا دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

اصناف و بازاریان آستارا دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از آستار، فرماندار شهرستان آستارا امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: نظارت بر روند برگزاری امتحانات حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم متوسطه به ویژه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی استمرار داشته باشد.

عباس صابر با اشاره به ضرورت مشارکت حداکثری دستگاه‌های اجرایی در اجرای طرح ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی ازجمله آموزش‌وپرورش، جمعیت هلال‌احمر و مراکز دانشگاهی موظف هستند در اجرای این طرح به شبکه بهداشت و درمان کمک کنند.

رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا در شهرستان آستارا خواستار برخورد جدی با واحدهای صنفی متخلف شد و بیان کرد: دستورالعمل‌های بهداشتی در مشاغل گروه یک به‌هیچ‌وجه رعایت نمی‌شود، درحالی‌که بیشترین ارتباط مردم با نانوایی‌ها، مرغ‌فروشی‌ها، قصابی‌ها، میوه‌فروشی‌ها و سوپرمارکت‌ها است.

 اصناف و بازاریان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

امام‌جمعه آستارا نیز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: رفتارهای مردم در وضعیت های قرمز، نارنجی و زرد با هم متفاوت بوده و متأسفانه مردم در وضعیت زرد دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا با بیان اینکه اصناف و بازاریان متأسفانه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: در صورت عدم‌رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خود اصناف و بازاریان آسیب خواهند دید، چراکه با تبدیل وضعیت زرد به قرمز مغازه‌ها دوباره بسته خواهند شد.

مردم بافرهنگ آستارا واکسن نمی‌زنند  

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا نیز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: تاکنون یک‌هزار و ۸۱۹ نفر از جانبازان، کارکنان فوریت‌های پزشکی، سالمندان، افراد دارای بیماری‌های خاص، کارکنان نظام پزشکی و بهداشت در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

فرید بصیری‌مقدم با بیان اینکه متأسفانه مردم بافرهنگ شهرستان آستارا به دلیل نگرانی از عوارض واکسن از زدن آن خودداری می‌کنند، تصریح کرد: ائمه‌جماعت مساجد و فضای مجازی نسبت به مشارکت مردم در اجرای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کووید ۱۹ روشن‌گری کنند.

 حوزه‌های امتحانات نهایی آستارا روزانه پایش می‌شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا نیز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم در ۱۲ حوزه و امتحانات پایه نهم به صورت حضوری در ۳۶ حوزه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حال برگزاری است.

سید سجاد موسوی با بیان اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حوزه‌های امتحانات نهایی دانش‌آموزان رعایت شده است، تصریح کرد: کارشناسان شبکه بهداشت و آموزش و پرورش به صورت مشترک روزانه از حوزه‌ها بازدید می‌کنند تا خطری سلامت آینده‌سازان کشور را تهدید نکند.

تردد خودروهای پلاک بومی در گیلان بلامانع شد

کامبیز لقمانی‌مقدم معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان آستارا نیز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: تردد خودروهای پلاک بومی تمام شهرستان‌های گیلان تا پایان شهریور در سطح استان بلامانع است.

ساسان کارجویان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستارا نیز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: از ۱۴ واحد سورتینگ مجوزدار بازدیدشده که در صورت عدم‌پای‌بندی به دستورالعمل‌های بهداشتی پلمپ می‌شوند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×