» دسته‌بندی نشده » تقریب مذاهب اندیشه هزارساله دانشمندان اسلام است

تقریب مذاهب اندیشه هزارساله دانشمندان اسلام است

اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در آئین افتتاح دفتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد واحد تالش که با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی بنیان‌گذاری دانشگاه‌ها در ایران پس از انقلاب مبارزه با دین‌ستیزی بود.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه دانشگاه‌ها مرهمی برای دل مردم ایران هستند، گفت: درگذشته متولیان امر که می‌بایست نقشی در خصوص اسلامی شدن دانشگاه آزاد ایفا کنند ولی موجب کمرنگ شدن اسلام در این دانشگاه بودند ولی در سال‌های اخیر با ورود جدی مقام معظم رهبری به تغییر و تحولات دانشگاه، این مهم در حال ترمیم شدن است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه اندیشه تقریب مذاهب اندیشه هزارساله دانشمندان اسلام بوده و هست، افزود: تقریب باید در لایه‌های مختلف جامعه به‌ویژه دانشگاه‌ها جریان پیدا کند.

فلاحتی با تأکید بر اینکه دشمنان کمر همت بسته‌اند تا دین را ویرانه کنند، بیان کرد: نیاز جوامع اسلامی به ‌تقریب، امروز به‌مراتب بیشتر از همه دوران گذشته است.

 

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه تمامی پیام‌های اسلام امروز به‌عنوان الگو برای سایر ملت‌ها مطرح می‌شود، گفت: شاهد تلخ‌ترین جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین هستیم که جای بسی تأسف است.

وی با بیان اینکه برای تقریب مذاهب نیازمند فرهیختگان هستیم، تصریح کرد: عالم بودن، سعه‌صدر و اندیشه سیاسی داشتن، درک متقابل، اصحاب مذاهب بودن، نگاه جهان‌شمولی داشتن، نگرفتن چاقو به دست، دلسوز بودن برای جامعه اسلامی، نگاه مدبرانه داشتن، مجتهدانه دین را فهمیدن و تپیدن دل برای مسلمانان از ویژگی‌های فردی است که می‌خواهد در عرصه تقریب موفق باشد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×