به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی اشجری امروز در نشست هیأت نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میان‌دوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان در دفتر نظارت و بازرسی انتخابات اظهار کرد: مجریان قانون از هرگونه فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگام در عرصه انتخابات ممنوع هستند.

وی با تأکید بر ضرورت اجرای قوانین در انتخابات پیش رو گفت: بر اساس ماده ۶۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری فعالیت نامزدهای انتخاباتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی، مجاز می‌باشد و حضور نامزدها قبل از اعلام رسمی اسامی به‌منظور سخنرانی، تبلیغ و یارگیری غیرقانونی است.

به گفته رئیس هیأت نظارت بر انتخابات گیلان، بر اساس سوابق موجود، برخی از نامزدها با حضور در بعضی مناطق با برنامه‌ریزی قبلی اقدام به سخنرانی و با طرح مسائل مختلف، بهره‌برداری انتخاباتی می‌کنند که این‌گونه فعالیت‌ها تخلف و غیرقانونی محسوب می‌شود.

اشجری با بیان اینکه کاندیداها باید به قوانین احترام گذاشته و آن را رعایت کنند، افزود: انتظار می‌رود متصدیان انتخابات نسبت به جلوگیری از تخلفات آشکار اقدام قانونی خود را انجام دهند تا کسی نتواند سوءاستفاده کند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸