به گزارش گیل سو، کامبیز لقمانی مقدم امروز در حاشیه بازدید از وضعیت آب بندان ها و تالاب آستارا که با همراهی اعضای کارگروه ساماندهی تالاب و رودخانه های این شهرستان صورت گرفت ، گفت : به منظور افزایش حجم ذخیره سازی آب کشاورزی تا پایان مردادماه سال جاری برنامه ریزی و توافق هایی انجام شده تا تالاب و آب بندان های این شهرستان ساماندهی و لایروبی شود.

وی با بیان اینکه در این شهرستان ۱ تالاب و ۱۱ آب بندان وجود دارد ، افزود : تالاب استیل با ۱۳۸ هکتار و ۱۱ آب بندان این شهرستان با ۲۳۰ هکتار وسعت موقعیت و فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است.

وی اضافه کرد : در این راستا آماده حمایت از سرمایه گذاری چند منظوره گردشگری ، آبزی پروری و ورزشی در تالاب استیل و آب بندان های این شهرستان هستیم.

وی اظهار کرد : بر همین اساس سرمایه گذاران می توانند به دستگاه های مربوطه اداره آب، میراث فرهنگی و گردشگری و ورزش و جوانان مراجعه نمایند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا در پایان یادآور شد : این موضوع در راستای شیوه نامه جدید ساماندهی تالاب و آب بندان های این شهرستان می باشد ، که در سال گذشته توسط استاندار گیلان ابلاغ شد.

شهرستان بندر آستارا با ۹۲ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود و سالیانه نزدیک به ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.

خبرنگار و عکاس: سید محمدرضا رشیدی

انتهای پیام/