» دسته‌بندی نشده » استفاده از ماشین برگ‌چین تک‌نفره برای نخستین بار در گیلان

استفاده از ماشین برگ‌چین تک‌نفره برای نخستین بار در گیلان

اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حمید منشی‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز مزرعه به‌عنوان یکی از روش‌های ترویجی مؤثر در طرح نظام نوین ترویج کشاورزی است، اظهار کرد: لاهیجان یکی از قطب‌های تولید چای در کشور بوده و به این دلیل روز مزرعه چای در شهرستان لاهیجان و در باغ چای یکی از کشاورزان پیشرو شهرستان لاهیجان در تاریخ  ۲۱ اردیبهشت­‌ماه سال جاری برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف خود برگزاری روز مزرعه در گیلان گفت: تولید و برداشت چای در کشور همواره با مشکلاتی در حوزه خاک‌ورزی و مکانیزاسیون مواجه بوده است لذا باید با به‌کارگیری دانش فنی و تخصصی روز این مشکلات رفع شود.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت برگ سبز چای با استفاده از ماشین برگ چین تک‌نفره شارژی در کشور خبر داد و افزود: برداشت برگ سبز چای به این طریق بسیار مثمر ثمر واقع‌شده و با پیگیری‌های صورت گرفته این امر برای اولین بار در این استان و در شهرستان لاهیجان اجرایی شد.

منشی‌زاده با تأکید بر لزوم توجه به برداشت مکانیزه چای در کشور بیان کرد: با توجه به توسعه فناوری جدید در باغات چای در شرق استان، برنامه روز مزرعه چای با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان لاهیجان، پژوهشکده چای کشور، کانون بسیج سازندگی و مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با توجه به توسعه فناوری جدید در باغات چای در شرق استان، برنامه روز مزرعه چای با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان لاهیجان، پژوهشکده چای کشور، کانون بسیج سازندگی و مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی اجرا گردید.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/ر


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×