» دسته‌بندی نشده » افزایش قابل‌توجه دمای گیلان طی دو روز آینده

افزایش قابل‌توجه دمای گیلان طی دو روز آینده

اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰ 0۰

محمد دادرس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلانی طی روزهای آینده، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جوی غالباً پایدار تا روز یکشنبه در منطقه است.

وی با اشاره به وضعیت هوای گیلان برای دو روز آینده، افزود: طی روز دوشنبه و سه‌شنبه به سبب تقویت جریانات جنوبی افزایش دما به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بارندگی نیز دور از انتظار نیست، گفت: طی این مدت به سبب فعالیت جریانات جنوبی به همراه شکل‌گیری ناپایداری‌های همرفتی در بعضی نقاط وزش باد، افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق دور از انتظار نیست.

دادرس بر لزوم افزایش آمادگی‌ها جهت پیشگیری از خسارت‌های احتمالی به عرصه کشاورزی تأکید کرد و گفت: لازم هست برداشت چین اول بهاره برگ سبز چای در مناطق چای خیز و همچنین  پناه گرفتن در مکان امن در زمان رعدوبرق احتمالی هنگام برداشت برگ سبز چای موردتوجه کشاورزان قرار بگیرد.

وی همچنین با اشاره به هشدارهای لازم به فعالان در عرصه منابع طبیعی و آبخیزداری، گفت: ضرورت پناه گرفتن در مکان‌های امن در مواقع رعدوبرق به‌ویژه در کوهپایه و رعایت حریم رودخانه‌ها تا چهار ساعت پس از بارندگی به‌ویژه در نقاط سیل گیر و بحرانی در مناطقی رگباری با شدت بالا در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری از موارد لازم التوجه است.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین توصیه‌ای به کشاورزان عرصه شالی‌کاری ارائه کرد و افزود: کنترل دمای محیط خزانه برای خزانه‌های موجود و برداشتن پوشش خزانه چند روز قبل از انتقال نشا به زمین و تسریع در عملیات نشاکاری و همچنین استفاده درست و بهینه از کودهای توصیه‌شده و جلوگیری از هدر رفت کودهای مصرفی در بخش زراعت از توصیه‌های ما برای کشاورزان و شالی‌کاران است.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×