» دسته‌بندی نشده » پروتکل‌های بهداشتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رعایت شود

پروتکل‌های بهداشتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رعایت شود

اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط گیلان به لحاظ کرونایی بسیار شکننده است، اظهار کرد: بعد از ایام نوروز تمامی شهرستان‌های گیلان از وضعیت زرد به‌سرعت به وضعیت قرمز تبدیل شد و همچنین تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های استان به‌سرعت افزایش یافت.

وی با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی شهرستان‌های گیلان گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۱۴ شهرستان این استان در وضعیت نارنجی و سه شهر در حال زرد به سر می‌برند که این امر نشان‌دهنده شکننده بودن وضعیت گیلان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر لزوم توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف و مردم افزود: تنها مشاغل گروه یک و دو در شهرهای نارنجی مجوز فعالیت داشته و در صورت عادی‌انگاری مردم شرایط به‌مانند فروردین امسال می‌شود.

حیدرزاده، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ محلی برای انتقال ویروس کرونا دانست و بیان کرد: این واحدهای صنفی به دلیل تجمع زیاد مردم، محلی مناسب برای انتقال ویروس هستند لذا از تمامی افراد و همچنین این واحدهای صنفی درخواست دارم به بهترین نحو شیوه‌نامه‌های بهداشتی را اجرایی کنند.

وی از بستری شدن ۹۰ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی گیلان خبر داد و گفت: در بیمارستان‌های استان ۵۲۰ بیمار کرونایی بستری بوده که به نسبت ماه‌های انتهایی سال گذشته آمار قابل‌توجه و زیادی است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×