» دسته‌بندی نشده » بیش از ۱۴۰۰ نفر در آستارا علیه ویروس کرونا واکسینه شدند

بیش از ۱۴۰۰ نفر در آستارا علیه ویروس کرونا واکسینه شدند

اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، فرید بصیری‌مقدم عصر امروز در نشست مشترک با نیروهای ستادی آموزش و پرورش در محل شبکه بهداشت و درمان اظهار کرد: با افزایش واکسیناسیون عمومی امیداوریم زندگی مردم ازجمله مباحث به مربوط به آموزش و پرورش به روال عادی خود برگردد.

وی با اشاره به استقرار پایگاه واکسیناسیون ویروس کووید ۱۹ در ساختمان بیمارستان قدیم شهرستان آستارا گفت: حدود ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات پزشکی در پایگاه واکسیناسیون کرونا وجود دارد که به لحاظ ایجاد پایگاه، این شهرستان در جایگاه نخست استانی قرار دارد.  

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا با اشاره به اینکه تزریق واکسن به سال‌مندان بالای ۸۰ سال آغاز شده است، بیان کرد: ایمنی جامعه با مشارکت افزایش می‌یابد، در حالی که این شهرستان به لحاظ تزریق واکسن کووید ۱۹ کمترین مشارکت عمومی را دارد.

بصیری‌مقدم با بیان اینکه قبل از تزریق واکسن شرح‌حالی از فرد گرفته می‌شود که در صورت نبود علایم واکسن زده می‌شود، افزود: طبق ابلاغیه دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان مادران باردار، افرادی با علایم کووید ۱۹ و تست‌های PCR  مثبت نباید واکسن دریافت کنند.

وی زمان واکسینه دانش‌آموزان و فرهنگیان را مرداد لغایت شهریور ۱۴۰۰ دانست و تصریح کرد: یک‌هزار و ۴۸۷ نفر از سال‌مندان و افراد مبتلا به بیماری‌های خاص در شهرستان آستارا نسبت به بیماری کرونا واکسینه شده‌اند که پس از ایمن‌سازی سال‌مندان بالای ۸۰ سال، نوبت افراد بالای ۷۵ سال است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا نیز در جمع مدافعان سلامت این شهرستان امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم متوسطه را حضوری دانست و اظهار کرد: جهت برگزاری امتحانات پایه نهم ۳۶ مدرسه و برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم ۶ واحد آموزشی در سطح شهر و روستاها پیش‌بینی شده است.

سید سجاد موسوی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اعم‌از تهیه ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده، اتاق ایزوله، تب‌سنج و فاصله دو متری را در حوزه‌های امتحانات نهایی الزامی دانست و بیان کرد: به خانواده ها توصیه شده است از تجمع در محوطه مدارسی که امتحانات آن‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شوند خودداری کنند.

وی اجرای طرح کوچ را با هدف جلوگیری از بروز بیماری‌های زمینه‌ای در دانش‌آموزان دانست و تصریح کرد: به دلیل غیرحضوری بودن کلاس‌های درس و تحرک کم دانش‌آموزان احتمال چاقی یا لاغری در آن‌ها پیش‌بینی می‌شد؛ به‌همین‌دلیل طرح کوچ در دستور کار قرار گرفت تا قد و وزن دانش‌آموزان را کنترل کند.  

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×