» دسته‌بندی نشده » مشکلات داروخانه‌های هلال‌احمر گیلان برطرف شود/رتبه نخست تیم‌های واکنش سریع هلال‌احمر گیلان

مشکلات داروخانه‌های هلال‌احمر گیلان برطرف شود/رتبه نخست تیم‌های واکنش سریع هلال‌احمر گیلان

اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سیاوش غلامی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر همواره در بحران‌های مختلف در کنار مردم بوده است،اظهار کرد: در هفته هلال‌احمر ۳۰ برنامه مختلف با شعار «یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی» آغاز شده است.

وی با اشاره به اقدامات مؤثر جمعیت هلال‌احمر در ایام کرونا در راستای افزایش و توسعه پایگاه‌های این جمعیت در استان گیلان گفت: در طول ایام کرونا در حوزه امداد و نجات اقدامات مؤثری ازجمله افتتاح انبار امدادی در شفت، ورود امکانات و تجهیزات مختلف مثل سه دستگاه کامیونت و تعدادی قایق در اختیار برخی از شهرستان‌ها قرار گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به تجهیز تلفن ماهواره‌ای ثریا، بیان کرد: تمام شهرستان‌ها به تلفن ماهواره‌ای ثریا مجهز شده که در شرایط بحران و حوادث که خطوط زمینی دچار نقص شوند، کمک‌کننده هستند.

غلامی از افتتاح سه پروژه هلال‌احمر با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور خبر داد و افزود: دو پروژه مربوط به حوزه پایگاه در رودسر، سیاهکل و مناطق محروم و همچنین انبار امدادی در فومن مهم‌ترین پروژه‌های هلال‌احمر در گیلان است که توسط رئیس جمعیت هلال‌احمر افتتاح می‌شود‌.

وی با ابراز خرسندی از کسب رتبه نخست گیلان در حوزه امداد و نجات، تیم‌های واکنش سریع، تصریح کرد:گیلان جزو پنج استان حادثه‌خیز برتر کشور بوده و با توجه به جمعیت ساکن و شناور آن، نیازمند تجهیزات بیشتری هستند، ولی باوجود تمامی مشکلات تیم واکنش سریع گیلان رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره توزیع قابل‌توجه بسته‌های معیشتی در گیلان توسط جمعیت هلال‌احمر گفت: از آغاز روزهای شیوع کرونا در گیلان پنج میلیون بسته معیشتی در بین مناطق محروم اجرا توزیع شده است.

غلامی، یکی از نیازهای جامعه را ارائه خدمات درمانی مناسب به مردم دانست و بیان کرد: استفاده از پزشکان داوطلب و توجه به حوزه درمانی یکی از اهداف هلال‌احمر است و در همین راستا تیم‌های سلامت تشکیل و در بهمن‌ماه در سه شهر گیلان ویزیت‌های درمانی ارائه  و حتی برخی از بیماران، کار درمانی رایگان ازجمله عمل جراحی روی آنان انجام شده است.

وی با اشاره به ساخت ۴۲۵ خانه هلال در گیلان در سال ۹۹ افزود: بر اساس تصمیم دولت هرساله ساخت خانه‌های هلال در هر استان مصوب  بر همی اساس در سال گذشته ۴۲۵ احداث و به نسبت سال ۹۸  شاهد افزایش چشمگیر احداث خانه هلال بودیم‌.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با تأکید بر لزوم توجه به ارائه برنامه‌های آموزشی به مسؤولان و مردم در خانه‌های هلال بیان کرد: در سال گذشته برای مسؤولان و دبیران خانه هلال برنامه‌های آموزشی و سه دوره، کمک‌های اولیه، اسکان اضطراری و احداث چادر اضطراری برگزارشده و این روند ادامه‌دار است.

غلامی، یکی از مهم‌ترین هدف در احداث خانه هلال را افزایش تا‌ب‌آوری جامعه دانست و تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای مسؤولان، مردم و دبیران خانه هلال بسیار می‌تواند به افزایش تاب‌آوری جامعه کند زیرا انجام این کار سبب می‌شود مردم در شرایط سخت به‌ویژه مناطق روستایی به یکدیگر کمک کرده و در همین راستا در حوزه کمی حائز رتبه اول، کیفی و آموزش دوم شدند.

وی با قدردانی از زحمات خیرین در راستای پیشبرد اهداف هلال‌احمر در کشور گفت: گیلان نخستین استان کشور بوده که کلاس‌های آموزشی مختلفی را با حضور و کمک خیرین در سرتاسر استان برگزار کردیم که بسیار مثمر ثمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اذعان به حضور به‌موقع نیروهای امدادی در مناطق بحرانی و برف‌خیز گیلان در فصل زمستان افزود: در سال ۹۹ با توجه به‌احتمال وقوع برف سنگین، جمعیت هلال‌احمر در مسیرهای برف‌ حضور مؤثر و به‌موقع داشته و برخی از مناطق را به لحاظ  امکانات تجهیز کردیم

غلامی، با تأکید به اینکه طرح ناظران سلامت به‌خوبی در گیلان و توسط جمعیت هلال‌احمر اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: در ایام کرونا جوانان جمعیت هلال‌احمر اقدامات خوبی ازجمله تب‌سنجی، گند‌زدایی و ضدعفونی کردن معابر را انجام داده و در طرح ناظران سلامت که زیرمجموعه طرح غربالگری شهید سلیمانی بوده به‌خوبی و با همکاری سپاه قدس گیلان و دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

وی اشاره‌ای به افزایش کانون‌های طلاب جمعیت هلال‌احمر در ایام کرونا کرد و افزود: یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در دوران کرونا مسئله دفن اجساد و غسل دادن اموات بوده است و در همین راستا و کانون طلاب راه‌اندازی و تیم‌بندی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از راه‌اندازی طرح سحاب در جمعیت هلال‌احمر خبر داد و گفت: در طرح سحاب داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در بین جامعه و مسیرهای مختلف استان حضور داشته و توصیه‌های کرونایی را به مردم ارائه می‌دهند.

غلامی همچنین با اشاره به چگونگی اجرای طرح کیان در گیلان افزود: در این طرح معضلات جوانان به‌خوبی بررسی و با استفاده از مشاوران مختلف به آنان مشاوره‌های لازم ارائه می‌شود.

وی با درخواست از مسؤولان در خصوص حل مشکلات داروخانه جمعیت هلال‌احمر گیلان، بیان کرد: داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر علیرغم مشکلات فراوان در ایام کرونا به‌طور شبانه‌روزی فعال بوده است و همچنین دو مرکز توان‌بخشی زیر نظر جمعیت هلال‌احمر در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از اختصاص یک دستگاه چادر شامل تجهیزات دارویی در گیلان خبر داد و گفت: چادر اهداشده نیازمند تجهیزات بیشتر است لذا از مسؤولان بایستی با توجه به شرایط کرونایی، نسبت به تجهیز آن توجه بیشتری داشته باشند.

غلامی با تأکید کمک‌های بی‌شائبه جمعیت هلال‌احمر به افراد نیازمند در مواقع خاص بحرانی بیان کرد:امکانات و تجهیزاتی که توسط جمعیت هلال‌احمر و خیران جمع‌آوری‌شده در هنگام بیماری و بحران و به شکل رایگان در اختیار محرومان و اقشار آسیب‌پذیر قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×