به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کانون‌های رضوی گیلان در هر شهرستان با آغاز ماه مبارک رمضان اقدام به فعالیت‌های جهادی از قبیل توزیع نان صلواتی و سایر اقلام معیشتی در بین نیازمندان در دوران کروناکرده‌اند.

توزیع کارت‌های «نان متبرک آستان قدس رضوی» در گیلان

دبیر کانون‌های خدمت رضوی آستان قدس رضوی گیلان با بیان اینکه تهیه بسته‌های معیشتی از اهم فعالیت‌های این کانون با همکاری بنیاد کرامت رضوی در ایام رمضان است، اظهار کرد: ۲۶۴ کارت هدیه ۴۵۰ هزارتومانی در قالب طرح سفره‌های مهربانی و کارت نان‌های متبرک بین نیازمندان گیلانی در این ماه توزیع شد.

جواد شفیعی ثابت با بیان اینکه نذورات و کمک‌های مردمی جهت کمک به نیازمندان به همت یاوران رضوی جمع‌آوری و توزیع می‌شود، افزود: کانون‌های خدمت رضوی در زمینه‌های درمانی، حقوقی، قرآنی، فرهنگی، بانوان، جوانان، نوجوانان، تبلیغی، ترویجی و ایثار و شهادت خدماتی را در سطح استان ارائه می‌دهند.‌

 

توزیع بیش از ۴ هزار بسته معیشتی توسط خادمیاران رضوی در گیلان

دبیر کانون‌های خدمت رضوی آستان قدس رضوی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر گیلان یک هزار و ۸۰۰ خادم یار رضوی دارد، گفت: این تعداد از اعضا با موضوعات تخصصی و عمومی به نیت و ارادت خاص به امام هشتم فعال هستند.

شفیعی به تهیه و توزیع بسته معیشتی در ایام ماه رمضان توسط این کانون‌ها پرداخت و افزود: یک هزار و ۵۰ بسته معیشتی و نذورات طی ایام ماه رمضان تهیه و بین محرومین گیلان توزیع شد.

وی با اشاره به توزیع سه هزار بسته ارزاق با مشارکت مردمی تحت عنوان یاوران رضوی بین آسیب دیدگان کرونا و محرومین تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان با کمک کانون‌ها و بنیاد کرامت استان قدس رضوی  ۱۳ سری جهیزیه تهیه و به زوج‌های جوان محروم در گیلان اهدا شد.‌

 

توزیع ۶ هزار قرص نان در شهرستان شفت

مسؤول کانون رضوی شهرستان شفت با اشاره به فعالیت‌های کانون خدمت رضوی این شهرستان در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: کانون خدمت رضوی فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف ازجمله کمک به آسیب دیدگان کرونایی و شناسایی محرومان دارد.

سیدتقی موسوی با اشاره به توزیع ۵۸ بسته معیشتی در بین نیازمندان به همت خیرین و خادمیاران رضوی در این شهرستان از ابتدای ماه مبارک گفت: ۸۴۰ کیلوگرم‌ مرغ و ۶ هزار قرص نان از دیگر فعالیت‌های است که توسط  رابطان کانون رضوی شهرستان شفت، بین نیازمندان این شهرستان توزیع‌شده است.

وی ارزش این اقلام را ۶۳۱ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: خرما، پنیر، برنج، رب، روغن، گوشت، مرغ، شکر، ماکارونی و حبوبات ازجمله محتوای بسته‌های معیشتی در این ایام  بود که در مراحل مختلف به دست نیازمندان رسید.

به گفته مسؤول کانون رضوی شهرستان شفت، توزیع ۲۹ کارت خرید ۴۵۰ هزارتومانی  نان متبرک آستان قدس رضوی و نیز توزیع ۶ هزار قرص نان به ارزش ۶۰ میلیون ریال در هفت نقطه این شهرستان، از دیگر خدمات این کانون در ماه مبارک رمضان بود، همچنین کمک به نیازمندان این شهرستان، به همت خیران تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

 

توزیع ۱۱۰ بسته معیشتی در شهرستان سیاهکل

مسؤول کانون خدمت رضوی شهرستانسیاهکلبا اشاره به اجرای طرح مواسات و مهربانی هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در این شهرستان اظهار کرد: در این طرح خانواده‌های نیازمند شناسایی و به همت خیرین و خادمیاران رضوی از ابتدای ماه رمضان تاکنون بسته‌های معیشتی  و غذای گرم اهدا شد.‌

علی‌اکبر دوستی با بیان اینکه در اجرای این طرح  حدود یک هزار و ۸۰۰ پرس غذای گرم نذری، ۱۱۰ بسته معیشتی، گوشت و نان توزیع‌شده است، گفت:  پنیر، شکر، ماکارونی، رب، روغن، تن ماهی، مایع دستشویی و ظرف‌شویی، چای، مرغ، گوشت و برنج ازجمله محتوای بسته‌های معیشتی بود که بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا توزیع شد.

به گفته وی در این مدت چهار هزار و ۳۰۰ قرص نان صلواتی و دو رأس گوسفند قربانی به ارزش مجموع ۴۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به همت خیران این شهرستان از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بین نیازمندان توزیع‌شده است.

مسؤول کانون خدمت رضوی شهرستان سیاهکل با بیان اینکه یک دستگاه ویلچر برقی به ارزش ۲۱۷ میلیون ریال برای یکمعلول جسمیکه ۳۷ سال در حسرت آن بود اهدا شد، افزود: خرید یخچال، کمک‌هزینه درمان و مسکن به ارزش ۸۴ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال برای ۱۳ نفر، از دیگر اقدامات کانون خدمت رضوی شهرستان سیاهکل در این مدت بود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷