» دسته‌بندی نشده » قدس نماد وحدت جهان اسلام است

قدس نماد وحدت جهان اسلام است

اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در مراسم روز جهانی قدس در بوستان گلباغ نماز این شهر با بیان اینکه در شرایط کرونا امکان راهپیمایی بی‌نظیر مردم مثل سال‌های گذشته امکان‌پذیر نبوده است، اظهار کرد: در چند هفته گذشته و با برگزاری جلسات مختلف برنامه‌ریزی و هماهنگی خوبی به مناسبت روز جهانی قدس در گیلان انجام گرفته است.

وی با اشاره به جهانی‌شدن روز قدس در تقویم جمهوری اسلامی گفت: پس از نام‌گذاری روز جهانی قدس با تدبیر امام راحل (ره) به‌زعم استکبار و رژیم صهیونیستی مناسباتی برای تقویم ملی ایران بود ولی کمتر از یک دهه این مناسبت جهانی شد.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به روز قدس توجه ملت‌‌های مسلمان منطقه افزود: نام‌گذاری روز قدس احیاگر مردم فلسطین و آزادی قدس شریف به‌عنوان نخستین قبله‌گاه مسلمان بوده است.

زارع قدس را نماد وحدت جهان اسلام دانست و بیان کرد: امروز تمامی ملت‌های آزادی‌بخش این روز خجسته را با عنوان نماد وحدت ملت‌های اسلامی در دفاع از مردم فلسطین می‌دانند.

وی با اذعان به نادیده گرفتن حق آزادی ملت مظلوم فلسطین توسط برخی از حکام کشورهای منطقه تصریح کرد: در سال‌های اخیر برخی از حاکمان ملت‌های اسلامی در راستای دفاع از ملت مظلوم فلسطین خوب عمل نکردند ولی آنان بدانند راه همگان دفاع از قدس شریف بوده و گنبد آهنین رژیم صهیونیستی از تار عنکبوت شکننده‌تر است.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×