» دسته‌بندی نشده » احداث بیش از ۲۰۰۰ هزار مسکن محرومین در گیلان

احداث بیش از ۲۰۰۰ هزار مسکن محرومین در گیلان

اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰ 2۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت،  احمد ابراهیمی ظهر امروز در مراسم رزمایش سراسری مواسات و توزیع ۴۳ هزار بسته معیشتی در ماه رمضان در استادیوم ورزشی شهید عضدی رشت، با تبریک فرارسیدن روز بسیج سازندگی اظهار کرد: ۲۰ سال از تأسیس سازمان بسیج سازندگی گذشته و این نهاد هدفش خدمت به مردم و محرومین در سطح کشور بوده و در این ۲۰ سال خدمات بسیار زیادی توسط افراد جهادگر به مردم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی گیلان در طول یک سال گذشته گفت: در سال گذشته ۳۰ دهنه پل روستایی احداث و تعمیر و همچنین ۲۸ جاده روستایی توسط بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان بازسازی‌شده و این روند در طول سال ۱۴۰۰ هم ادامه خواهد یافت‌.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با تأکید بر اهتمام بسیج و سپاه در تأمین جهیزیه برای زوج‌های جوان افزود: از سال گذشته و با شیوع موج کرونا در کشور زوج‌های جوان بعضاً برای تأمین جهیزیه با مشکل مواجه شده و در همین راستا ۳۰۰ سری جهیزیه در بین زوج‌های گیلانی توزیع شده است

ابراهیمی یکی از اهداف بسیج سازندگی در کشور را احداث مسکن محرومین و مددجو دانست و بیان کرد: با تلاش مهندسین و جهادگران بسیج سازندگی ۷۹۳ واحد مسکن مددجو و همچنین در سه سال گذشته دو هزار واحد مسکونی در نقاط دورافتاده و روستایی احداث و ۲۵۰ واحد مسکونی مرمت شده‌اند‌.

وی با اذعان به آتش به اختیار و قانون‌مدار بودن گروه‌های جهادی در گیلان تصریح کرد: گروه‌های جهادی در استان هم آتش به اختیار بوده و قانون‌مدار به‌طوری‌که در هنگام بحران به‌طور خودجوش در مناطق حضور پیداکرده و به‌طور قانون‌مدار در سامانه فعالیت خود را ثبت می‌‌کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان فعالیت این نهاد را فقط مختص گیلان ندانست و گفت: بسیج سازندگی سپاه قدس در سیل مازندران و گلستان  ۲۱۰ واحد مسکن را تعمیر و ۸۷ واحد را از صفر ساخته و با لوازم منزل به مردم تحویل داده است.

ابراهیمی از فعالیت سه‌هزار گروه جهادی در گیلان خبر داد و افزود: در گیلان ۱۵ هزار جهادگر در قالب سه‌هزار گروه جهادی فعالیت داشته و آماده خدمات‌رسانی در کل کشور به مردم هستند.

وی با اشاره به توزیع ۳۳۶ هزار بسته معیشتی در قرارگاه مواسات گیلان بیان کرد: در یک سال گذشته ۱۳۷ میلیارد تومان بسته معیشتی به مردم گیلان و در بین نیازمندان توزیع شده است.

به گزارش فارس، به مناسبت روز جهانی قدس امروز پنج هزار بسته معیشتی در راستای توزیع ۴۴ هزار بسته در ماه رمضان در بین نیازمندان گیلانی توزیع شد.

انتهای پیام/خ


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×