» دسته‌بندی نشده » کرونا کار فرهنگیان را در فضای مجازی چندین برابر کرد

کرونا کار فرهنگیان را در فضای مجازی چندین برابر کرد

اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا عصر امروز در جمع فرهنگیان منتخب این شهرستان در محل دفتر امام جمعه اظهار کرد: معلم بودن یکی از صفات خداوند بوده و خدا در قرآن بارها به نقش معلمی خود اشاره کرده و به آن افتخار می‌کند.

وی اشاره به مشکلات موجود در فضای حقیقی و مجازی گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا کار فرهنگیان در فضای مجازی پیام‌رسان شاد سخت و چندین برابر شده و کار تدریس در چنین فضایی از حوصله بسیاری از مردم خارج است.

امام‌جمعه آستارا با با بیان اینکه معلم هنوز در بین مسئولین دولت جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است، افزود: خدا در قبال سختی کار معلمی، آن‌ها را عاقبت‌بخیر کرده و هم ردیف انسان‌های مؤمن و صالح قرار می‌دهد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا نیز در جمع فرهنگیان منتخب این شهرستان در محل دفتر امام جمعه اظهار کرد: فرهنگیان در شرایط خاص کرونایی با تولید درس‌نامه، محتوای الکترونیکی، آموزش برخط در پیام‌رسان شاد و آموزش چهره‌به‌چهره در راستای باسواد کردن آینده‌سازان کشور سنگ‌تمام گذاشته‌اند.

سید سجاد موسوی با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) مبنی براینکه «هر کس به من کلمه ای بیامورد من را بنده خویش قرار داده است»، گفت: نخستین معلم بشریت خدا است؛ چراکه به پیامبران و امامان معصوم تعالیم مختلفی داده است و این نشان از جایگاه والای شغل معلمی دارد.

به گزارش فارس، ۵۰ نفر از فرهنگیان منتخب آموزش و پرورش شهرستان آستارا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در قالب چند برنامه مختلف ازجمله دیدار با فرماندار، دیدار با امام‌جمعه، حضور در سطح مدارس در طول هفته معلم موردتجلیل قرار گرفتند.

غبارروبی و گل‌باران مزار شهدای گمنام، مراسم نمادین سپاس معلم در فضای مجازی پیام‌رسان شاد، دیدار با خانواده معلم شهید فرهنگی یوسف مرحبا، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری و ورزشی در سطح کلاس‌های مجازی پیام‌رسان شاد ازجمله برنامه‌های امسال گرامی‌داشت هفته معلم در شهرستان آستارا بود.

۱۲ لغایت ۱۸ اردیبهشت به مناسبت سال‌روز شهادت آیت‌الله مطهری در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت‌عنوان هفته معلم نام‌گذاری شده است.

شهید مطهری، معلم ماندگار، معلم، قدر و منزلت‌های معلمی، معلم، افسر سپاه پیشرفت، معلم، مرجعیت تربیتی و اجتماعی، معلم و زیست‌بوم جدید، چالش‌ها و فرصت‌ها، معلم، خانواده و مشارکت اجتماعی، معلم، پیشکسوتان و چهره‌های ماندگار روزشمار امسال هفته معلم هستند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×