» دسته‌بندی نشده » تنها گزینه در رابطه با قدس «مقاومت» است/انتقاد از بی‌توجهی سازمان‌های بین‌المللی به مسئله قدس

تنها گزینه در رابطه با قدس «مقاومت» است/انتقاد از بی‌توجهی سازمان‌های بین‌المللی به مسئله قدس

اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا رمضانی گیلانی امشب در مراسم روز جهانی قدس در مصلا امام خمینی (ره) با بیان اینکه روز قدس روز انزجار ملت‌های مسلمان با رژیم صهیونیستی است، اظهار کرد: هرساله در آخرین جمعه ماه رمضان راهپیمایی روز قدس با حضور باشکوه مردم برگزار می‌شد ولی در سال گذشته و امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا راهپیمایی‌ها لغو و مردم انزجار خود را از طریق فضای مجازی نشان دادند.

وی با اشاره به مهم‌ترین راهکار در خصوص پیروزی ملت فلسطین و آزادی قدس گفت: تنها گزینه‌ای که در رابطه با قدس شریف مطرح است مقاومت بوده و مذاکره در خصوص مسئله قدس خیالی باطل است، زیرا فلسطین برای فلسطینیان بوده و آوارگان فلسطینی باید به فلسطین بازگردند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با انتقاد از بی‌توجهی سازمان‌های بین‌المللی در خصوص آزادی قدس بیان کرد: خواست ملت فلسطین این است که خود حاکمیت خود را مشخص کنند، لذا سازمان‌های بین‌المللی باید به این مهم احترام بگذارند.

رمضانی با تأکید بر لزوم توجه به آیات قرآن که به مسئله مقاومت اشاره دارد، گفت: بحث مقاومت در قرآن کریم و روایات مورد تأکید قرارگرفته و در ۴۰۰ آیه در خصوص مقاومت وجود دارد.

وی مقاومت را مقابله با جریان استکبار دانست و بیان کرد: عده‌ای در تلاشند تا بگویند مقاومت با روح اسلام و اخلاق اجتماعی سازگار نیست  و این امر توسط مقامات غربی و شرقی مطرح‌شده است در حالی بحث مقاومت و جهاد برای استبداد، استعمار، سلطه‌جویی و سلطه گری نبوده و هدف آن مقابله با تجاوز و خودکامگی است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه با ترک مقاومت و اخلاق از بین می‌رود، تصریح کرد: مقاومت عین رحمت الهی و اخلاق است و این امر به نوع نگاه و تفسیر ما بستگی دارد، زیرا مسئله مقاومت یک اصل اصیل اسلامی است که باید به آن توجه شود.

رمضانی با اشاره به نقش فضای مجازی در نشان دادن جنایات رژیم صهیونیستی در کشورهای اسلامی افزود: در این روزهای کرونایی باید جنایات رژیم صهیونیستی در فضای مجازی به‌خوبی نشر داده‌شده و این روند در روزهای پسا کرونا هم باید ادامه پیدا کند.

وی با اذعان به در اختیار داشتن ۹۰ درصدی رسانه‌های جهان توسط رژیم صهیونیستی گفت: رسانه‌های جهان ۹۰ درصد در اختیار صهیونیست بوده و این جریان در تلاش است تا مانع از نشان دادن جنایات رژیم صهیونیستی در رسانه‌ها شود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) ساخت شهرک را مغایرت با قوانین بین‌المللی دانست و بیان کرد: رژیم صهیونیستی به‌راحتی به دلیل پشتوانه خود یعنی کشور آمریکا نقص‌های بین‌المللی بسیار زیادی جنایات بی‌شماری ازجمله ساخت شهرک و کشتار بی‌رحمانه را انجام دارد و توسط هیچ نهاد بین‌المللی محکوم نشده است.

رمضانی با انتقاد از روند کشتارهای رژیم صهیونیستی در انتفاضه‌های مختلف تصریح کرد: رژیم صهیونیستی هدفش در دنیا سلطه‌گری بوده و برای انجام این کار  ۱۰ هزار و ۸۱۱ نفر را در انتفاضه القصی شهید کردند که جای بسیار تأسف دارد.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسلمانان به مسئله فلسطین و قدس افزود: تلاویو با عربستان قرار تسهیلاتی منعقد کرده و تمکین کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی یک فاجعه برای جهان اسلام است زیرا باید از سلطه جهانی جلوگیری شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه رژیم صهیونیستی به حقوق بشر و مسائل بین‌المللی کوچک‌ترین توجه‌ای ندارد، بیان کرد: در حالی استکبار و رژیم صهیونیستی از عدم داشتن جمهوری اسلامی به انرژی هسته‌ای تأکید دارد که خودشان صدها کلاهک هسته‌ای داشته و بارها کشورهای مسلمان را تهدید کردند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸/خ


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×