به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی امروز در مراسم معنوی و عبادی روز شانزدهم ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه امامان ما بهترین خصال و ویژگی‌ها را دارند و باید آن‌ها را الگو قرار بدهیم، اظهار کرد: شیعیان به اینکه پیرو امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) هستند، افتخار می‌کنند.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) در طول حکومت خود توانستند عدل را به معنای واقعی در جامعه پیاده کنند، افزود: انسان می‌تواند نکات بسیاری را از دوران حکومت‌داری امیرالمؤمنین (ع) درس بگیرد و موردتوجه قرار دهد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرارسیدن ایام متعلق به شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) در ماه رمضان بیان کرد: امام علی (ع) مواردی را در خصوص کسانی که به مردم خدمت می‌کنند به‌عنوان مسؤولین جامعه بیان کرده‌اند.

رمضانی با اشاره به اینکه مسؤولین باید نگاه خدمتگزاری به افراد جامعه داشته باشند، گفت: این افراد باید مسؤولیت را به‌عنوان یک فرصت بدانند و برای دنیا و آخرت خود توشه جمع کنند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با تأکید بر اینکه انسان باید از فرصت و نعمتی که خداوند به او می‌دهد، بهترین استفاده را داشته باشد، افزود: اصل خدمتگزاری یکی از اصول مهم برای مسؤولین جامعه است که باید به نحو احسن آن را انجام دهند.

وی با بیان اینکه امروز مسؤولین نظام، باید خدمتگزاری را به‌عنوان مهم‌ترین اصل در دوره مسؤولیت خود قرار دهند، تصریح کرد: گاهی فرصت چهارساله‌ای برای ریاست جمهوری، نمایندگی مجلس، وزارت، استانداری، شورای شهر و غیره داده می‌شود تا مسؤول برای امورات جامعه و رفاه مردمی فعالیت کند که باید قدر دانسته و مسؤولین باید بدانند که این فرصت‌ها کوتاه بوده و بعد از یک دوره چندساله، از آن‌ها گرفته می‌شود،

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه خطاب حضرت امیرالمؤمنین (ع) به جناب جابر را مورداشاره قرارداد و گفت: آنکه خداوند نعمت زیادی به او داده، مردم هم به او روی می‌آوردند و این توفیق الهی است، امام علی (ع) در جای دیگر می‌فرمایند: «اگر نعمت‌ها برای خدا استفاده شود، خداوند آن نعمات را برای فرد پایدار می‌کند و اگر از نعمات به‌درستی استفاده نشود، آن نعمت از بین رفته و نیست و نابود می‌شود».

رمضانی با اشاره به اینکه انسان اگر کاری برای دیگران انجام دهد و آن را بیان کند، ثواب کار خیر را از بین برده، افزود: سرعت‌بخشیدن در برآورده کردن خدمت و حاجت دیگران نیز مورد تأکید امیرالمؤمنین (ع) است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با بیان اینکه انسان نباید در کار خیر و رفع مشکلات مردم، منت بگذارد، گفت: مسؤول باید توجه داشته باشد و بداند که اگر مردم نبودند، آن مسؤول امروز در جایگاه فعلی خود قرار نداشت.

وی خوش‌زبانی و توجه به ارباب‌رجوع را ویژگی یک مسؤول در تراز انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: بزرگ شمردن کار خیر، اقدامی ناپسند است و ارزش و زیبایی کار را از بین می‌برد و خلف وعده در امور اجتماعی، خشم مردم و خدا را به دنبال دارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در روایات آمده، انسانی که محل حاجت می‌شود باید به سه چیز توجه کند، تصریح کرد: نخست اینکه باید کاری را که انجام می‌دهد کوچک دانسته و منت نگذارد؛ دوم اینکه تلاش کند کار خود را بپوشاند و بداند که آن کار خودش آشکار می‌شود و سوم اینکه؛ انسان باید در انجام خدمت و برآورده کردن حاجت دیگران، سرعت بخشیده و عجله کند.

رمضانی با بیان اینکه جامعه امروز ما، نیازمند نهضت خدمت‌رسانی است، گفت: مسؤولین جامعه برای جلب و افزایش اعتماد مردمی، باید این نگاه را داشته باشند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه هر چه حضور و اعتماد مردم نسبت به خدمتگزاران بیشتر شود، یک نوع امنیت اجتماعی و سیاسی به وجود می‌آید، بیان کرد: این امنیت در داخل و خارج کشور می‌تواند تأثیرگذار باشد و یک قدرت اجتماعی را به دنبال بیاورد.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در ملتی که نسبت به خدمتگزاران خود اعتماد دارند، نمی‌توانند نفوذ کنند، گفت: نحوه برخورد و وضع قوانین حمایتی برای مردم توسط قوای مجریه، مقننه و قضائیه، در ایجاد و تقویت این اعتماد تأثیرگذار است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با بیان اینکه زمانی که بهترین نوع خدمتگزاری صورت بگیرد، هیچ‌وقت دشمن توهم ورود و نفوذ به کشور را نمی‌کند، افزود: دستگاه قضا باید جلوی حق‌وحقوق تضییع‌شده مردم را بگیرد و برخورد با اختلاس‌گران، دزدان و کسانی که در خدمت به مردم کوتاه می‌کنند، باید به‌صورت جدی و محکم پیگیری شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کسانی که متخلف هستند نباید در جامعه امنیت داشته باشند، گفت: امنیت برای کسانی است که به قانون کشور احترام می‌گذارند و به وظایف دینی و قانونی عمل می‌کنند.

رمضانی با اشاره به اینکه نظام اسلامی، مردمی دارد که در عرصه‌های مختلف و حساس، حضور خود را نشان داده‌اند، بیان کرد: خیانت‌کاران به امت و مردم شهیدپرور ایران اسلامی نباید امنیت داشته باشند و دستگاه قضا باید با آن‌ها برخورد کند و امروزه نیازمند اجرای درس‌ها و پیام‌های مولای متقیان علی (ع) در حوزه اجرایی و خدمت به مردم هستیم.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸