» دسته‌بندی نشده » درخواست مساعدت از سیستم بانکی روسیه جهت مبادلات مالی

درخواست مساعدت از سیستم بانکی روسیه جهت مبادلات مالی

اردیبهشت ۴, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در سفر کاری خود به روسیه با ایگور بابوشکین استاندار آستراخان روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد و در این دیدار که مهدی آکوچکیان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان نیز حضور داشتند طرفین راه‌های گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور را موردبررسی قراردادند.

استاندار آستراخان روسیه در این دیدار با اشاره به اینکه در شرایط سخت فعلی حجم تجارت آستراخان با ایران در سطح قابل‌قبولی قرار دارد، اظهار کرد: از ساخت سرای تجاری ایرانیان در آستراخان و نصب مجسمه عمرخیام توسط طرف ایرانی بسیار تشکر می‌کنم و قطعاً در آینده توسعه مراودات اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور با روابط سیاسی مناسبی که باهم دارند گسترش خواهد یافت.

ایگور بابوشکین  با بیان اینکه بیشترین ارتباط آن‌ها با استان گیلان است، گفت: پیشنهاد می‌کنم مرکز لجستیکی ایران در منطقه  ویژه اقتصادی لوتوس آسترخان احداث گردد.

درخواست مساعدت بیشتر از سیستم بانکی روسیه جهت مبادلات مالی

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه نیز با تقدیر از طرف روسی به خاطر صدور مجوز برای هیات ایرانی در شرایط پاندمی کروناویروس جهت سفر به روسیه اظهار کرد: در شروع تهاجم ویروس کرونا اکثر کشورهای همسایه مرز با ایران را بستند اما روسیه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی را با ایران باز نگه داشت و این مسئله باعث شد حجم تبادلات تجاری‌ ما افزایش یابد.

هادی تیزهوش تابان با بیان اینکه قرار است یک شرکت ایرانی بخشی از طبقه اول سرای تجاری ایرانیان در آستراخان را برای فروش کالاهای ایرانی به شکل خرده‌فروشی و عمده‌فروشی تأسیس کند، گفت: این شرکت هم‌اکنون در حال ارسال این کالاها به روسیه بوده و در آینده نزدیک راه‌آهن رشت به بندر کاسپین متصل خواهد شد که در این راستا کشتی‌های رو-رو باید در مسیر دریای کاسپین فعال‌تر عمل کنند.

وی با بیان اینکه سیستم بانکی روسیه باید برای نقل‌وانتقال پول مساعدت بیشتری کند، افزود: منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روابط خوبی دارند و این دو منطقه می‌توانند در گسترش روابط دو کشور تأثیرگذار باشند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸/ر


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×