» دسته‌بندی نشده » مسؤولان کشاورزی حضور میدانی برای حل مشکلات کشاورزان داشته باشند

مسؤولان کشاورزی حضور میدانی برای حل مشکلات کشاورزان داشته باشند

اردیبهشت ۳, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی در پیام خطبه این هفته نماز جمعه رشت  با بیان اینکه دهمین روز ماه مبارک رمضان یادآور یکی از روزهای سخت دنیای اسلام یعنی رحلت جانکاه حضرت خدیجه کبرای همسر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام  است، اظهار کرد:  حضرت خدیجه (س) بسیاری از صفات یک انسان کامل را داشته که علم، آگاهی و مجاهدت در راه خدا  از صفات بارز این بانوی بزرگ اسلام است.

وی با بیان اینکه پنجم اردیبهشت‌ماه یادآور حمله آمریکایی‌ها و زمین‌گیر شدن آن‌ها در طبس در راستای خیالات خام خود نسبت به جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در ان روزها فکر می‌کردند که ایران انقلابی، همان ایران  سال‌های گذشته بوده، چشمان خود را بر واقعیت بستند و ندیدند که انقلاب ایران به رهبری امام (ره) تمام معادلات جهان را شناخته و برای رسیدن به اهداف خود  با قدرت گام برمی‌دارد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به حماقت‌های رهبران  آمریکایی، آن‌ها را  بزرگ‌ترین و احمق‌ترین رهبران دنیا دانست و تصریح کرد: البته همان‌گونه که شیطان هیچ‌گاه  انسان را رها نمی‌کند رهبران  آمریکایی‌ نیز از این صفت شیطانی برخوردار بوده و جنگ گرگ‌ومیش، جنگ کفر و اسلام، جنگ فقر و غنا و جنگ نابرابری در پیش می‌گیرند و البته به اعتراف برخی از مقامات خود همیشه در معادلات جهانی شکست می‌خورند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند که جایی در منطقه ندارند و  باید منطقه را ترک کنند، گفت: این منطقه باید بااراده مردم خود منطقه  اداره شود.

وی با اشاره به میلاد امام حسن مجتبی (ع) و اثرات صلح تاریخی ایشان بیان کرد: خستگی مردم از گذشته‌ای که بعد از پیامبر همواره جنگ قدرت میان اصحاب پیامبر بود، کم بودن خواص و عدم فرصتی برای تربیت انسان‌های مطیع از عواملی بود که امام تصمیم بر صلحی قهرمانانه گرفت.

فلاحتی به مسئله آب کشاورزی به‌عنوان یکی از دغدغه‌های امروز کشاورزان اشاره کرد و افزود:  آب کشاورزان یکی از مسائل مهم استان است، ما از  حدود پنج ماه قبل در اواخر پاییز با مسئولان آب و مسؤولان  مرتبط مسئله  مشکلات آب کشاورزان را متذکر شدیم تا کشاورزان از مشکل  بی‌آبی رنج نکشند.

وی با بیان اینکه مسؤولان کشاورزی باید راهنمایی و مدیریت استفاده بهینه از آب را برای کشاورزان برعهده‌گرفته و در کنار آن‌ها می‌ماندند، افزود: شنبه پیش رو جلسه‌ای با مسؤولان مرتبط با آب کشاورزی خواهیم داشت، کشاورزان بدانند که ما بی‌توجه به درد آن‌ها نبوده و کاملاً پیگیری می‌کنیم ما خود نیز فرزند کشاورز بوده و از رنج کشاورزی باخبریم.

خطیب جمعه رشت با اشاره به تأکیدات مداوم و تذکرات خود به مسؤولین امر تصریح کرد: از مدت‌ها پیش دغدغه ما  کمبود آب بوده و نشست‌های مختلف با مسؤولان آب و همچنین با دستگاه قضا نیز نشستی داشتیم  مسؤولان کشاورزی باید همواره در کنار کشاورزان بوده و به آن‌ها برای استفاده بهینه از آب  آن‌ها آموزش دهند.

فلاحتی تغییرات آب و هوایی و کم شدن نزولات آسمانی را  از عواملی دانست که کشاورزی غرقابی را میسر نمی‌کند، گفت: مسؤولان آب کشاورزی بروند شهرستان‌ها را رصد کنند و وظایف خود را به‌درستی انجام دهند و نگذارند کم‌کاری همچون لکه سیاهی در پیش  اذهان مردم کشاورز  تداعی شود.

امام‌جمعه رشت به انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و افزود: به‌ویژه در انتخابات شوراها باید دقت صورت بگیرد تا کسانی را انتخاب کنند که عزم خدمت داشته باشند نه اینکه صرفاً دنبال فرصتی برای کسب قدرت باشند.

فلاحتی داشتن تفکر جهادی را از ویژگی‌های  مهم انتخاب اعضای شورا عنوان کرد و گفت: به کسانی رأی دهید که دارای تفکر جهادی بوده و کار را برای خدا انجام دهند نه برای خود، متأسفانه خبرهای رسیده که برخی تصمیم به حضور در شورا گرفتند باید دقت کنند که شورا فرصتی برای خدمت به مردم است نه فرصتی برای ناامید کردم مردم به نظام و مسئولان.

وی با بیان اینکه مردم باید کسانی را انتخاب کنند که قانون بدانند و از مبانی و راهکارهای مهم شورا مطلع  باشند، افزود: بهتر است  مجلس شورای اسلامی گامی مهم در راستای محکم کردن آیین‌نامه اجرای این بخش بردارد تا کسانی صلاحیت را لازم دارند در این عرصه ورود کنند.

وی با اشاره به در آیات و روایات در خصوص شریعت اسلام گفت: در شریعت اسلام خداوند همه نیازهای انسان را بیان کرده است و اسلام دین کامل و جامعی است و هرکسی که پایبند به شریعت اسلام باشد هم دنیا و هم آخرت خود را تضمین کرده است.

انتهای پیام/۳۳۸۹/س


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×