به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، پیش از ظهر امروز مراسم وداع با پیکر سردار خط‌شکن جبهه مقاومت، محمدعلی حق‌بین با حضور جمعی از مسؤولان کشوری، لشکری و استانی در لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان برگزار شد.

آیت‌الله رسول فلاحتی در این مراسم با بیان اینکه عروج سردار محمدعلی حق‌بین معراج گونه بود، اظهار کرد: سردار حق‌بین از روزی که دنیای خود را شناخت به چند باور رسید و آن چند باور عاملی برای این تشییع باشکوه شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به ولایتمداری مردم گیلان در طول دوران انقلاب اسلامی گفت: همان‌طور که میرزا کوچک خان در تاریخ گیلان ماندگار شد از این تاریخ به بعد زندگی عزت‌مندانه سردار حق‌بین الگوی زندگی جوانان دیار میرزا خواهد شد، این فرمانده نام خود را به نیکی در تاریخ ایران و گیلان به یادگار گذاشت.

وی با اذعان به اینکه سردار سرافراز اسلام محمدعلی حق‌بین راه سعادت را جهاد در راه پروردگار دانست و افزود: سردار حق‌بین در طول دوران دفاع مقدس و با حمله رژیم بعث عراق به جمهوری اسلامی به جبهه حق علیه باطل‌ شتافت و در گردان کمیل فداکاری‌های بسیار زیادی انجام داد و در عملیات‌های بسیار زیادی به موفقیت رسید.

فلاحتی با تأکید بر لزوم توجه جوانان به شناخت ویژگی‌های اخلاقی و ولایتمداری سردار حق‌بین، بیان کرد: چه در دوران دفاع مقدس و جه پس‌ازآن دشمنان از هر سو مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی را تهدید کرده و سردار حق‌بین با پیروی از امام راحل(ره) و سیدالشهدا در جبهه کردستان حضور پیداکرد و به موفقیت‌های فروانی رسید‌.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تواضع و فروتنی سردار حق‌بین پس از دریافت نشان درجه سه فتح توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: سردار حق‌بین پس از دوران دفاع مقدس و با حمله گروه‌های تروریستی داعش و النصره به کشورهای عراق و سوریه به جبهه مقاومت پیوست و از حرم اهل‌بیت(ع) دفاع کرد و پس از رفع محاصره نبل و الزهرا و به‌پاس جان‌فشانی‌های فراوان، نشان درجه سه فتح از مقام معظم رهبری دریافت کرد.

وی سردار حق‌بین را نمونه بارز فرمانده شجاع و درعین‌حال مهربان و دلسوز معرفی کرد و گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پس از حضور در نبل و الزهرا و دیدار با مدافعان گیلانی، سردار حق‌بین را فاتح خیبر نامید که این امر نشان از روحیه مجاهدانه این سردار سرافراز است.

فلاحتی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار محمدعلی حق‌بین گفت: دلسوزی، ولایتمداری، مهربانی با هم‌رزمان و خانواده، دین‌داری، نماز شب خوان بودن، تبعیت بی‌چون‌وچرا از ولایت‌فقیه،  مهم‌ترین ویژگی‌های سردار حق‌بین بود.

سردار حق‌بین نماد دین‌باوری مردمان دیار میرزا

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه این استان مهد دلیران و فرماندهان بزرگ در طول تاریخ بوده است، اظهار کرد: گیلان در طول دوران دفاع مقدس هشت هزار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده و در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) شهدای از هیچ تلاش و فداکاری دریغ نکرده و در این راه با خون خود از حریم آل‌ الله دفاع کردند.

بهروز دولتی با اشاره به فداکاری‌های سردار خط‌شکن جبهه مقاومت محمد‌علی حق‌بین در طول دوران دفاع مقدس گفت: سردار حق‌بین نماد دین‌داری و دین‌باوری مردمان دیار میرزا کوچک خان بوده و سردار حق‌بین با عروج شهادت گونه خود یک‌بار دیگر تاریخ ایران و گیلان فرمانده ای شجاع را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷