به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسن حبیبی پیش از ظهر امروز در جلسه هیئت اندیشه‌ورز در سالن اجتماعات بسیج رسانه گیلان با اشاره به اهمیت نقش رسانه در مطالبه‌گری همراه با راهکار اظهار کرد: نقش رسانه در شتاب بخشی  پیروزی انقلاب غیرقابل‌انکار است که نشان از نقش مهم رسانه‌هاست.

وی با بیان اینکه شکل‌گیری قشر بسیج رسانه برای همدلی و هم‌افزایی رسانه‌ها برای حل مشکلات و مطالبات مردمی بوده است، گفت: همه اصحاب رسانه برای هم‌افزایی و همدلی در مسیر مطالبه‌گری می‌توانند نقش بسیار مهمی داشته باشند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه این روزها در آستانه پیچ تاریخی بوده چرا که در روزهای آینده شاهد رویداد بزرگ سیاسی خواهیم بود، بیان کرد: بارأی تک‌تک مردم تغییر حکمرانی سه هزار پست و بعضاً معتقدند ۱۲ هزار پست و جایگاه کلیدی کشور در حال انتقال خواهد بود که نشان از اهمیت این برهه تاریخی است.

حبیبی با بیان اینکه  اقتصاد کشور و بر عهده  قوه مجریه بوده که نشان از اهمیت این برهه تاریخی است، تصریح کرد: چالش‌های موجود در کشور از یک‌سو نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان در سال‌های اخیر با بهره‌گیری از بستر فضای مجازی موضوعی است که رسانه‌ها می‌توانند با روشنگری نقشه‌های شوم دشمن را نقش بر آب کنند.

وی با بیان اینکه بیش از هزار و ۵۰۰ نفر در آلبانی جمع شدند و باهدف دشمنی با ملت و کشور ایران موضوعات شبه انگیز را تولید و انتشار می‌دهند، گفت: رسانه جایگاه سخت و مهمی دارد لذا باید از ظرفیت اندیشمندان و نخبگان اقشار مختلف در کمیته‌های فکری بهره‌مند شد.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر جایگاه مهم علمی و استراتژیک ایران اسلامی گفت: در گردشگری نیز جاذبه‌های گردشگری بالا در کنار هزینه‌های پایین وجود دارد که بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی می‌تواند باشد.

حبیبی با بیان اینکه ایران به دلیل تنوع آب و هوایی و اقلیم متنوع جز پانزده کشور دنیاست، افزود: قرارداد ایران با چین ظرفیتی است که در این سال‌ها هدر دادیم و بهره‌برداری از پنج مرز ریلی و بیش از ۱۱ بندر تجاری کوچک و بزرگ داریم که ظرفیت ویژه‌ای را می‌تواند فراهم کند.

وی با بیان اینکه  تنها راه برون‌رفت از مشکلات نگاه به اقتصاد داخلی است، افزود: ظرفیت‌های  اقتصادی بسیاری در ایران وجود دارد که کشور اگر ۱۵۰ میلیونی هم باشد ما ظرفیت داریم با این ظرفیت‌ها مشکلات را حل کنیم و تنها راه برون‌رفت از این مشکلات نگاه به اقتصاد داخلی است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر ایجاد امید در حوزه فرهنگی و اجتماعی بیان کرد: مردم منتظر تفکر مکتب سلیمانی‌ است تا یک فرد جهادی بیاید و مشکلات را یکی پس از دیگری را برطرف کند.

اهمیت امیدآفرینی از سوی رسانه‌ها

رئیس بسیج رسانه استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت نقش رسانه در مطالبه‌گری همراه با راهکار اظهار کرد: راه‌اندازی جهادی بسیج رسانه، پرداختن به مناطق کم برخوردار و تولیدات موضوعاتی که مردم با آن‌ها مواجه هستند بخشی از فعالیت‌های انجام‌شده بسیج رسانه بوده است.

مهدی پارسا با اشاره به مشکلات سال گذشته در حوزه‌های مختلف و مشکلات قشر خبرنگاران گفت: تلاش کردیم تا در حد توان در کم کردن مشکلات خبرنگاران به‌ویژه آنانیکه در کرونا آسیب‌دیده‌اند گام برداریم ازاین‌رو، رایزنی با مسؤولان و نمایندگان مجلس اعطای وام‌های قرض‌الحسنه به خبرنگاران در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ۵۰ وام قرض‌الحسنه برای خبرنگاران از نمایندگان اخذ شد، افزود: دو روز پیش تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت حقوقی از اصحاب رسانه با بسیج حقوق‌دانان برای تسهیل در امر حقوقی و نیازمندی‌های خبرنگاران برای اطلاعات حقوقی و قانونی منعقد شد.

رئیس بسیج رسانه استان گیلان با تأکید بر اهمیت ارتقای فنی خبرنگاران تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ برنامه مختلف برای خبرنگاران برگزار کردیم ازجمله مسابقات یادداشت نویسی و  تیتر زنی در جهت ارتقای فنی کار خبرنگاران و بهبود کیفی فعالیت‌های رسانه‌ای آنان، از طرفی برگزاری آموزش دوره خبرنگاری در نواحی مختلف ازجمله شرق گیلان در راستای افزایش کیفی حرفه‌ای خبرنگاران برگزارشده است.

پارسا به اهمیت انتخابات و گام برداشتن در راستای مشارکت بالای انتخاباتی اشاره کرد و افزود: این روزها تمرکز دشمن‌روی انتخابات است تا به‌طورجدی فضای ناامیدی را در جامع دامن بزنند ازاین‌رو رسانه‌ها باید در امیدآفرینی اهتمام داشته باشند.

وی به نقش خبرنگاران در انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: خبرنگاران باید بی‌طرف باشند به‌خصوص در انتخابات شوراها و باید منافع ملی را در نظر بگیرند.

رئیس بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه خبرنگاران دو وظیفه مهم دارند و آن افزایش شور انتخابات و افزایش شعور انتخابات است، گفت: خبرنگاران باید فرمایشات رهبر انقلاب را نقشه راه خود قرار داده و در تحقق شعار سال ازجمله مانع زدایی در حوزه صنعت به‌طورجدی گام بردارند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷