» دسته‌بندی نشده » ابلاغ طرح چک تضمین‌شده به دولت در هفته آینده

ابلاغ طرح چک تضمین‌شده به دولت در هفته آینده

فروردین ۲۸, ۱۴۰۰ 2۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کاظم دل‌خوش امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تثبیت اختراع یک امر حیاتی در کشور است، اظهار کرد: طرح مالکیت صنعتی یک امر بسیار مهم بوده و به مخترعین و میزان حمایت از آنان مربوط می‌شود، لذا تجاری‌سازی علائم و اختراع مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.

وی نقش سازمان صمت، وزارت علوم و بهداشت در تجاری‌سازی اختراعات را بسیار مهم دانست و گفت: با بررسی‌های فراوان، وزارت بهداشت، علوم و همچنین سازمان صمت را در کنار سازمان اسناد قرار داده تا راستای حمایت از مخترعین و تقویت جایگاه بین‌المللی ثبت و اختراع گام‌های بسیار خوبی بردارند.

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی از وجود ۲۴۰ میلیون برگه چک‌ در دست مردم خبر داد و افزود: کشور در شرایط کرونایی به سر برده و به همین منظور و در راستای به‌روزرسانی اطلاعات مردم، چک تضمین‌شده موردبررسی قرار دادیم زیرا انجام این کار از فساد در بخش پولی کشور جلوگیری می‌کند.

دل‌خوش ابلاغ طرح چک تضمین‌شده به دولت را منوط به تأیید شورای نگهبان دانست و تصریح کرد: گیلان بیشترین میزان چک مصرفی در کشور را داشته و در این‌ طرح از پول‌شویی، رانت‌خواری، آشفته شدن بازار جلوگیری و اقتصاد پولی و منجر به تقویت اقتصاد پولی می‌شود، ولی به‌منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی مردم می‌توانند تا اطلاع ثانوی از هر دو چک استفاده کرده و در صورت تأیید شورای نگهبان این طرح تا هفته آینده به دولت ابلاغ می‌شود.

وی با اذعان به اینکه آبگیری پشت سد سفیدرود به میزان کافی به مزارع استان آب‌رسانی نمی‌کند، بیان کرد: سد منجیل دوسوم آب‌رسانی به مزارع استان را پوشش داده و به دلیل رسوبات ایجادشده این حجم کاهش‌یافته و با توجه به کاهش بارندگی در سال گذشته این میزان از آبگیری در پشت سد علیرغم سرریز شدن به‌اندازه کافی به مزارع آب‌رسانی نمی‌کند.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×