به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد فیض امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نظارت بر توزیع کالا در ماه رمضان با شدت بیشتری انجام می‌شود اظهار کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان دو اقدام اساسی اجرای طرح نظارتی و تأمین و توزیع کالا در دستور کار سازمان صمت قرار می‌گیرد و در طرح نظارتی عمده تمرکز سازمان صمت بر روی کالاهای پرمصرف ماه رمضان مانند شکر، روغن و لبنیات است.

وی با اشاره به پایش مستمر نانوایی‌ها در ماه رمضان گفت: در طرح‌های نظارتی اتاق اصناف، اداره کل تعزیرات حکومتی و بسیج اصناف با سازمان صمت همکاری کرده و بازرسی‌ها در قالب گشت‌های مشترک در دو شیفت انجام می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان صمت گیلان از توزیع روغن در گیلان توسط هفت کارخانه توزیع پخش در این استان خبر داد و تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته یک‌هزار و ۱۵۷ تن روغن خانوار از هفت کارخانه خارج استان که در گیلان شرکت پخش دارند در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های استان و واحدهای صنفی توزیع می‌شود.

فیض با تأکید بر لزوم توجه به استمرار داشتن توزیع روغن در گیلان بیان کرد: سازمان صمت در سال گذشته یک‌هزار و ۵۰ تن روغن از شرکتی طلب داشته که با پیگیری‌ها و مکاتبات کارخانه مذکور از ۲۵ فروردین توزیع هزار و ۵۰ تن روغن سال گذشته را در شرکت‌های پخش گیلان آغاز کرد.

وی با اذعان به اینکه ۸۰۰ تن شکر خانوار تنظیم بازار به استان گیلان تعلق‌گرفته است، گفت: این میزان از شکر در بسته‌بندی یک کیلویی و به قیمت هشت هزار و ۷۰۰ تومان توسط ۶ واحد بسته‌بندی توزیع می‌شود.

 معاون بازرگانی سازمان صمت گیلان همچنین به اختصاص ۷۹ تن گوشت منجمد در جهت تنظیم بازار اشاره کرد و افزود: این گوشت منجد با قیمت ۷۷ هزار تومان قیمت خرید گوشت منجمد و ۸۰ هزار تومان نیز قیمت مصرف‌کننده در بین شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷