به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمزه خلیلی رئیس‌کل دادگستری استان گیلان امروز از محل دفن زباله سراوان رشت و تصفیه‌خانه شیرابه آن بازدید کرد.

احمد آقایی در جریان این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازدید امروز رئیس‌کل دادگستری گیلان در راستای احقاق حقوق عامه و مطالبه گری شهروندان برای ساماندهی وضعیت دفن زباله در منطقه سراوان صورت گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه در جریان این بازدید، طرحی با عنوان بهسازی محل دفن زباله از سوی مشاور شهرداری رشت ارائه و توضیح داده شد، گفت: این طرح برای جلوگیری از رانش زمین و مهار زباله و دفع حشرات و آفات که موجب آزار مردم منطقه هستند ارائه‌شده و همچنین با کاهش حجم شیرابه، مکمل تصفیه‌خانه خواهد بود.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه شیرابه در کاهش خطرات زیست‌محیطی زباله در سراوان تأثیرگذار است، افزود: جلسات متعددی در دادگستری گیلان برای ادامه و استمرار فعالیت تصفیه‌خانه برگزار و مجری طرح نیز متعهد شده ظرف مدت یک ماه آن را به شهرداری رشت تحویل دهد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اشاره به دغدغه‌های شهروندان در راستای حفظ محیط‌زیست بیان کرد: دستگاه قضایی بر روند اجرای امور نظارت دارد و در صورت اهمال و قصور مسئولان در انجام وظایفشان در چارچوب قانون برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸