» دسته‌بندی نشده » مصوبات کارگروه پسماند لازم‌الاجرا است

مصوبات کارگروه پسماند لازم‌الاجرا است

فروردین ۲۶, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی فتح‌اللهی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت پسماند این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه پسماند همواره به مهم‌ترین معضل استان‌های شمالی تبدیل شده است، اظهار کرد: استان‌های شمالی به دلیل شرایط زیست‌محیطی شرایط خاصی داشته و کمترین میزان زباله چهره بدی به شهر می‌دهد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به فرهنگ‌سازی در خصوص حل معضل پسماند در گیلان افزود: باید فرهنگ‌سازی لازم در خصوص حل معضل پسماند در استان انجام شود در غیر این صورت شهرداری، دهیاری و یا محیط‌زیست به‌تنهایی نمی‌توانند این مشکل را حل کنند.

فرماندار شهرستان رشت یکی از اولویت‌ها در رابطه با رفع مشکل پسماند را ارائه برنامه‌های آموزشی دانست و گفت: قطعاً بدون انجام برنامه‌های آموزشی هیچ نتیجه مثبتی در رابطه با معضل پسماند به سرانجام نرسیده و نقش رسانه‌ها در بحث فرهنگ‌سازی و آموزش فرزندان بسیار مفید است زیرا زباله‌ای مثل کاغذ که بزرگ‌ترین تولیدکننده آن مدارس و ادارات هستند می‌تواند با فرهنگ‌سازی درست در امور دیگر هزینه شود.

فتح‌اللهی با اشاره به اینکه زباله باید به دغدغه اصلی مدیران تبدیل شود، تصریح کرد: تا زمانی که زباله به اصلی‌ترین دغدغه مدیران تبدیل نشود هیچ موفقیتی در شهرستان‌های استان حاصل نشده و به این دلیل پسماند باید به دغدغه اول مدیران تبدیل شود.

وی با هشدار در خصوص احتمال  تبدیل‌شدن مسئله سروان‌ به موضوع امنیتی بیان کرد: مصوبات کارگروه پسماند لازم‌الاجرا بوده و باید اقدامات لازم در خصوص حل مشکل سراوان انجام و مدیران آن را اجرایی کنند، زیرا در غیر این صورت یک موضوع زیست‌محیطی تبدیل به موضوع امنیتی می‌شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×