» دسته‌بندی نشده » رایزنی مسؤولان عالی گیلان با نوبخت برای بهبود شاخص‌های سلامت‌محور‌

رایزنی مسؤولان عالی گیلان با نوبخت برای بهبود شاخص‌های سلامت‌محور‌

فروردین ۲۵, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امروز نشستی با حضور ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با محمد‌باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در محل دفتر سازمان برنامه‌وبودجه کشور برگزار شد.

در این نشست که به‌منظور بررسی طرح‌های توسعه‌ای گیلان و ارزیابی پیشرفت پروژه‌های عمرانی گیلان به‌ویژه حوزه سلامت برگزارشده بود، ارسلان زارع استاندار گیلان و همچنین جمعی از مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

در این نشست پیشرفت طرح‌های عام‌المنفعه حوزه سلامت گیلان به‌ویژه کلینیک‌های ویژه‌ و تخصصی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مورد ارزیابی قرار گرفتند.

عمده هدف برگزاری نشست مشترک مسؤولان عالی گیلان با معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، تخصیص با درصد بالای منابع ملی از ردیف‌های قانون برنامه ۱۴۰۰ جهت رشد و ارتقای شاخص‌های زیربنایی و روبنایی گیلان به‌ویژه در بخش بهداشت، درمان و بهبود محیط‌زیست شهری بوده است.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه در خصوص آغاز احداث اورژانس و بیمارستان جنرال پورسینا، احداث بیمارستان رازی رشت، ازسرگیری احداث و بهسازی دانشکده پزشکی سایت لاکان و همچنین در خصوص تأمین منابع فاز اجرایی این پروژه‌ها نیز بحث و تبادل‌نظر شد.

گفته‌شده در این نشست تکمیل پروژه‌های عمرانی و فنی بهداشت و درمان شهرستان‌ها و همچنین در نظر گرفتن منابع فوق‌العاده جهت تأمین تجهیزات پزشکی و سرمایه‌ای نیز، از دیگر مواردی بوده که توسط سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین نمایندگان مردم در حوزه‌های انتخابیه سراسر استان مورد تأکید قرارگرفته است.

نمایندگان مردم گیلان در خانه ملت که در این نشست حاضر بودند نیز هرکدام با برشمردن نیازمندی‌های حوزه انتخابیه خود به‌ویژه در بخش بهداشت و درمان از آمادگی خود برای مساعدت‌های تقنینی با دولت خبر دادند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×