» دسته‌بندی نشده » رشد ۴۲ درصدی سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان

رشد ۴۲ درصدی سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان

فروردین ۲۱, ۱۴۰۰ 2۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، فرهاد دلق‌پوش ظهر امروز در جلسه شورای معاونین سازمان صمت در سالن اجتماعات این سازمان با بیان اینکه خنثی‌سازی تحریم‌ها همواره یک استراتژی‌‌مهم در سازمان صمت بوده است، اظهار کرد:در سال گذشته برای تحقق شعار سال، خنثی‌سازی تحریم‌های خصمانه، تکیه بر توان داخلی و بومی سازی محصولات و ماشین آلات، همواره یک رویکرد استراتژیک برای بخش صنعت بود.

وی با اشاره به صرفه‌جویی ۴۸ میلیون دلاری ارز در گیلان گفت: برنامه سازمان صمت در سال گذشته صرفه‌جویی ۴۵ میلیون دلاری ارز بوده است ولی با تلاش صنعت‌گران ۴۸ میلیون دلار صرفه‌جویی ارز در این استان‌ شاهد بوده و این بالندگی و تکاپوی بخش تولید گیلان باعث شد آن دسته از محصولاتی که با واردات آن با مشکل روبرو بوده‌ایم و یا باعث خروج ارز از کشور می‌شد با تولید در داخل به یک فرصت تبدیل شود.

رئیس سازمان صمت گیلان از رشد ۴۲ درصدی سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان خبر داد و افزود: در سال گذشته ۲۱۴ واحد صنعتی با میزان اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان در گیلان راه‌اندازی شد در حالی که برنامه‌ریزی استان ۱۸۰ واحد بودا است.

دلق‌پوش با ابراز خرسندی از ایجاد دو هزار و ۵۰۰ شغل در گیلان در سال گذشته بیان کرد: علی‌رغم دشواری های تحریمی و شیوع ویروس کرونا در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ از منظر اشتغال صنعتی ۲۰ درصد رشد داشته ایم.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×