به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار غلامرضا سلیمانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شعار سال یک راهبردی قابل تحقق در کشور است، اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های کشور اعم از مسؤولان دولتی و غیردولتی، نیروی انسانی، دانش و علم و فناوری و ظرفیت‌های مالی و دارایی‌ها باید پای‌کار آمده و در همین راستا گام بردارند.

وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسب در عرصه تولیدات داخلی گفت: باید موانع موجود بر سر راه واحدهای تولیدی برداشته‌شده و نقشه راهی می‌تواند منجر به ایفای نقش مناسب تولید در کشور شود را مشخص کرد، زیرا کمک به کارگاه و واحدهای تولیدی در کشور منجر به افزایش اشتغال، رشد اقتصادی و توسعه زیرساخت و قطع وابستگی به کشورهای خارجی می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه مانع زدایی و پشتیبانی از تولید در کشور به‌طور جدی در حال انجام است، تصریح کرد: امروز از دو کارخانه گیلان که در سال گذشته مشکلات آنان مانع زدایی شده بازدید کردیم و در سال جدید از این کارخانه‌ها و دیگر کارخانه‌های کشور در راستای رسیدن به اهداف خود، پشتیبانی می‌شود.

سلیمانی با اشاره به فعال بودن کلینیک‌های صنعت بسیج در کشور افزود: هدف سازمان بسیج، حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها است و در همین راستا کلینیک‌های صنعت بسیج در کشور توسعه و فعالیت‌های خود را افزایش داده‌اند‌.

 

وی با اذعان به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی کشور با اندکی حمایت، قابلیت صادرات محصول به کشورهای همسایه را دارند، بیان کرد: بسیاری از کارخانه‌های کشور دارای سابقه ۵۰ ساله است که پشتیبانی و حمایت اندک از آنان منجر به افزایش صادرات محصولات مختلف به کشورهای همسایه می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از بررسی مشکلات ۴۰۰ واحد تولیدی در گیلان خبر داد و گفت: سازمان بسیج به‌منظور تحقق شعار سال در موضوعات صنعتی، کشاورزی، شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای تولیدی برنامه داشته و مشکلات تمامی واحدهای تولیدی در کارگروه‌های مختلف استانی بررسی می‌شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/ی