به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار محمد عبدالله‌پور عصر امروز در جلسه برنامه‌ریزی برای تحقق شعار سال در سالن شهید انصاری استانداری با بیان اینکه توانمند‌کردن مردم در عرصه‌های مختلف یکی از اهداف سازمان بسیج در کشور است، اظهار کرد: مردم دارای ظرفیت‌های خوبی به لحاظ اشتغال بوده و باید از آن در راستای ایجاد اشتغال در کشور و گیلان استفاده کرد.

وی از عضویت ۴۶ هزار نفر در صندوق قرض‌الحسنه گیلان خبر داد و گفت:  یک‌هزار و ۱۸۶ صندوق قرض‌الحسنه در گیلان فعال و این صندوق‌ها در راستای توانمند‌کردن مردم گام برداشته و تاکنون ۴۶ هزار نفر در این صندوق عضویت دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان از پرداخت وام به ۹ هزار نفر در گیلان خبر داد و افزود: تاکنون ۳۰ هزار و ۷۳۱ شغل در گیلان ایجاد و ۲۱ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به مردم پرداخت‌شده و این روند ادامه دارد.

عبدالله‌پور با اشاره به اقدامات مؤثر انجام‌شده در گیلان در دو سال گذشته در عرصه‌های مختلف بیان کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ گام‌های بسیار خوبی در استان در عرصه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپی، اشتغال و جهش تولید انجام‌شده و مهم در سال جدید هم قطعاً ادامه پیدا می‌کند.

وی از تشکیل ۱۸ بازارچه فضای مجازی در گیلان در سال ۹۹ خبر داد و تصریح کرد: در شرایط حساس کرونایی و با توجه محدودیت‌های اعمال‌شده در کشور در سال گذشته ۱۹ بازارچه فضای مجازی در گیلان تشکیل و بخشی از محصولات گیلان از این طریق به دست مردم رسیده و تأمین می‌شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اذعان به اینکه در طرح همگام با کشاورز دولت به یاری سپاه پاسداران آمده است، بیان کرد: در حوزه زراعت چوب و با هماهنگی جهاد کشاورزی، طرح حاج قاسم در استان آغاز و همچنین پرورش نهال در استان انجام‌شده است که جای بسیار خرسندی دارد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸