» دسته‌بندی نشده » اصناف دیگر توان تعطیلی ندارند/اصناف قربانی بی‌تدبیری‌ها

اصناف دیگر توان تعطیلی ندارند/اصناف قربانی بی‌تدبیری‌ها

فروردین ۱۸, ۱۴۰۰ 2۰

جلال‌الدین محمد شکریه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به نگرانی اصناف از تعطیلی احتمالی کرونایی اظهار کرد: بارها در مصاحبه‌ها اعلام کردیم که چاره کار بستن مغازه‌ها نیست برای جلوگیری از شیوع آن باید از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی و تدبیر صورت می‌گرفت چراکه مسافرت‌ها منجر به افزایش این بیماری شد.

وی با اشاره به اینکه طرح اولویت‌بندی مشاغل یک، دو، سه مشکل را حل نمی‌کند و برای مثال تعطیلی پوشاک بر کاهش آمار مؤثر نخواهد بود، افزود: مگر در شغل‌های مانند صنف پوشاک، مردم برای خرید هجوم می‌برند که بستن آن مانع شیوع این ویروس منحوس شود؟! با توجه به فشار اقتصادی و دیون قبلی اصناف، با تعطیلی آن‌ها موافق نیستیم.

رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به تعطیلات گذشته کرونایی اصناف و عدم دریافت تسهیلات قابل‌توجه تصریح کرد: معتقدیم که اگر دولت بخواهد اصناف را تعطیل کند باید بخشی از هزینه‌های اصناف را متقبل شود، اصناف دیگر توان تعطیلی ندارند و با توجه به دوران قبلی و مشکلات اقتصادی آسیب فراوانی می‌بینند.

شکریه با تأکید بر تبعات تعطیلی احتمالی اصناف گفت: بیکاری صنوف منجر به بیکاری کارگران و تبعات اجتماعی می‌شود و ما همچنان امیدواریم که این اتفاق رقم نخورد.

به گزارش فارس تعداد زیادی از اصناف گیلان با ارسال پیام و تماس خواستار پیگیری وضعیت تعطیلی احتمالی شده تا اصناف، قربانی تعطیلات نوروزی و مسافرت‌ها نشوند، آن‌ها معتقدند که همیشه در تعطیلی‌ها اصناف قربانی می‌شوند و بدون اینکه تسهیلاتی دریافت کنند فشار مضاعفی به آن‌ها متحمل می‌شود لذا خواستار پیگیری مجدانه برای جلوگیری از تعطیلی اصناف در گیلان هستند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×