» دسته‌بندی نشده » افتتاح بازارچه عرضه محصولات کشاورزی در شهر لیسار

افتتاح بازارچه عرضه محصولات کشاورزی در شهر لیسار

فروردین ۱۸, ۱۴۰۰ 2۰

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، سامانه «فارس من» باهدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

«نیاز شهر لیسار تالش به داشتن بازار برای عرضه محصولات کشاورزی» یکی از عناوینی بود که سال گذشته توسط مخاطب در سامانه فارس من ثبت شد.

مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده بود که مردم و شهروندان شهر لیسار توانمندی بسیار بالایی در تولید محصولات کشاورزی دارند اما به دلیل فقدان بازار مناسب برای عرضه محصولات خود مجبورند کلی هزینه کنند تا محصولاتشان را به شهرهای هم‌جوار ببرند و یا به دلالانی بدهند که سودی برای آن‌ها ندارد. اگر ممکن است این دغدغه ما را به مسؤولان تالش ازجمله شهردار محبوب و عزیزمان برسانید.

با پیگیری‌های خبرنگار فارس در سال گذشته شهردار لیسار قول احداث بازارچه عرضه محصولات کشاورزی در این شهر را داده بود که سرانجام در فرودین ماه سال ۱۴۰۰ موفق به اجرای این پروژه شدند.

شهردار شهر لیسار از افتتاح بازارچه عرضه محصولات کشاورزی در این شهر خبرداد و گفت که تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۰ این بازارچه به بهره‌برداری می‌رسد.

لیسار شهری کوچک در شهرستان تالش است که سهم بزرگی از تولیدات کشاورزی این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

اما متأسفانه به دلیل عدم وجود زیرساخت‌ها و بستر مناسب برای فروش و عرضه محصولات تولیدی در این شهر، کشاورزان مجبور هستند محصولات تولیدی خود را یا با قیمت نازل به به‌صورت کلی به دلالان یا واسطه‌ها بفروشند و یا اینکه به‌صورت سنتی در حاشیه خیابان‌های این شهر بفروش برسانند.

 

شهردار لیسار تجمع فروشندگان محلی در حاشیه خیابان‌های این شهر جهت فروش محصولات کشاورزی نیز یکی دیگر از چالش‌های پیش روی شهرداری لیسار دانسته و معتقد است این تجمعات موجب ایجاد ترافیک و بی‌نظمی در سطح شهر این شهر شده بود که با افتتاح این پروژه شاهد رفع این مشکلات خواهیم بود.

بابک باباخانی اظهار کرد که از پایان فروردین‌ماه فروشندگان محلی می‌توانند محصولات تولیدی خود به‌صورت مستقیم در این بازارچه بفروشند تا علاوه بر افزایش سود و رونق اشتغال‌ در این شهر، شاهد کاهش هزینه‌های جانبی کشاورزان پرتلاش لیسار باشیم.

وی با بیان اینکه کشاورزی یکی از پایه‌های توسعه و رونق اقتصاد در دنیا است، افزود: رهبر انقلاب امسال را با عنوان رفع موانع تولید نام‌گذاری کردند و ما نیز بر خود وظیفه میدانیم بیش از گذشته در جهت رفع موانع تولید و حمایت از کشاورزان زحمتکش و شریف لیسار تلاش کنیم.

باباخانی در پایان یادآور شد این بازارچه در فاز اول شامل ۲۰ غرفه است که از اواخر فروردین مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، همچنین اجرای فاز دوم این بازارچه نیز شامل ۲۰ غرفه است که  پس از واگذاری کامل فاز اول آغاز خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×