» دسته‌بندی نشده » مأموریت بالغ‌بر ۱۰ هزار عملیات اورژانسی در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰

مأموریت بالغ‌بر ۱۰ هزار عملیات اورژانسی در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰

فروردین ۱۷, ۱۴۰۰ 2۰

پیمان اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به افزایش ۱۵۲ درصدی مأموریت‌های امسال نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: از شروع طرح سلامت نوروزی (۲۵ اسفند لغایت ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) سه هزار و ۳۳۳ نفر نیز توسط فوریت‌های پزشکی در بیمارستان‌های استان بستری‌شده‌اند.

وی با اشاره به تعداد ۹ هزار و ۶۸۷ مورد مأموریت غیر ترافیکی، افزود: بیشترین موارد اعزام در مأموریت‌های غیر ترافیکی مربوط به مشکلات قلبی و تنفسی بوده است.

رئیس مرکز مدیرت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با بیان اینکه یک هزار و ۱۵۸ مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی در طرح نورزی امسال انجام‌شده، گفت: از این‌ بین ۷۶۶ مورد مأموریت درون‌شهری و ۳۹۲ مورد مأموریت جاده‌ای بوده است.

اسدی، همچنین با اشاره به ‌پای‌کار بودن اورژانس هوایی گیلان، خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی امسال بالگرد اورژانس گیلان ۵ سورتی پرواز داشته و مصدومین و بیماران بدحال را به جهت انجام درمان پیشرفته به مرکز استان انتقال داده است.

وی بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تأکید کرد و گفت: شهروندان ترددهای خود را در شهر کاهش داده و به توصیه‌های وزارت بهداشت مبنی بر ماندن در منازل خود گوش دهند تا همه باهم بتوانیم زودتر زنجیره انتقال کرونا ویروس را بشکنیم.

به گزارش فارس، اورژانس گیلان با ۶۷ پایگاه شهری و جاده‌ای خدمات خود را به شهروندان ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×