به گزارش مشرق، رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس در گروه مردان از ۸ تا ۱۶ مهرماه ۱۴۰۲ به میزبانی سه کشور برزیل، چین و ژاپن برگزار می‌شود.

تیم ملی والیبال ایران در چارچوب این رقابت‌ها شنبه شب هشتم مهر به مصاف آلمان رفت و ۳ بر یک مغلوب این تیم شد.

شاگردان بهروز عطایی در ست دوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۱ مغلوب شدند تا در نخستین گام مسابقات انتخابی مغلوب آلمان شوند.

فیلم/ خلاصه والیبال ایران ۱ – آلمان ۳

تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب سید محمد موسوی، محمد طاهر وادی، امیرحسین اسفندیار، شهروز همایونفرمنش، محمد ولی‌زاده، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) آغاز کرد.

مبین نصری، صابر کاظمی و جواد حیدری دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند که با نظر بهروز عطایی به میدان رفتند.

دنی فرانسیسکو سسپدس لاسی از جمهوری دومینیکن و لوییز گراردو ماسیاس از مکزیک داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

جدال ایران و آلمان در حالی برگزار شد که ملی‌پوشان کشورمان بعد از سفری ۶۰ ساعته از هانگژو به ریودوژانیرو، یک روز قبل از شروع مسابقات به محل برگزاری مسابقات رسیدند.

تیم ملی والیبال آلمان که مدال نقره بازی‌های المپیک ۱۹۷۲ مونیخ را نیز در پرونده کاری خود دارد، در شهر ریودوژانیرو به دنبال کسب پنجمین سهمیه خود در این رویداد مهم جهان است. این تیم در سال ۲۰۰۸ به مقام نهم مشترک و در سال ۲۰۱۲ به رتبه پنجم مشترک مسابقات والیبال مردان بازی‌های المپیک دست یافت.

آلمانی‌ها سابقه ۱۲ دوره حضور در رقابت‌های جهانی و قهرمانی جهان در سال ۱۹۷۰ و مدال برنز جهان سال ۲۰۱۴ را در گنجینه افتخارات خود دارند.

این مسابقه دهمین دیدار دو تیم ایران و آلمان در طول تاریخ بود که ششمین برد را برای آلمان به ارمغان داشت.

مسابقات والیبال گروه نخست انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه امروز به وقت تهران با رقابت دو تیم برزیل و قطر آغاز ‌شد که میزبان در ۳ ست متوالی موفق به شکست قطر شد.

در دیگر دیدار این گروه تیم ملی والیبال ایتالیا ۳ بر یک جمهوری چک را از پیش رو برداشت و تیم‌های کوبا و اوکراین نیز از دقایقی دیگر در آخرین مسابقه روز نخست گروه یک به مصاف یکدیگر می‌روند.

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در این رقابت‌ها از ساعت ۳ بامداد روز دوشنبه ۱۰ مهر به وقت تهران به مصاف اوکراین می‌رود.منبع