به گزارش مشرق، رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک در گروه مردان از ۸ تا ۱۶ مهرماه ۱۴۰۲ به میزبانی سه کشور برزیل، چین و ژاپن برگزار می‌شود.

۲۴ تیم شرکت کننده در این مسابقات در سه گروه زیر به مصاف یکدیگر خواهند رفت:

گروه اول: برزیل (میزبان)، ایتالیا، ایران، کوبا ، اوکراین، آلمان، جمهوری چک و قطر

گروه دوم: ژاپن (میزبان)، آمریکا، اسلوونی، صربستان، ترکیه، تونس ،مصر و فنلاند

گروه سوم: چین (میزبان)، لهستان، آرژانتین، هلند، کانادا، مکزیک؛ بلژیک و بلغارستان

در نخستین مسابقه این رقابت‌ها که از گروه دوم و در توکیو برگزار شد، اسلوونی سه بر صفر تونس را شکست داد. در دیگر مسابقه این گروه ترکیه سه بر یک صربستان را شکست داد و شگفتی ساز شد و آمریکا نیز سه بر صفر مصر را از پیش رو برداشت.

تیم ملی والیبال هلند نیز که در گروه سوم مسابقات به مصاف حریفان خود می‌رود، در نخستین دیدار خود سه بر دو مغلوب کانادا شد تا رتبه دهم رده‌بندی جهانی را از دست بدهد و تیم ملی ایران به رتبه دهم بازگردد. در این گروه آرژانتین سه بر صفر مکزیک را شکست داد و لهستان سه بر دو از سد بلژیک گذشت.

مسابقات والیبال گروه نخست این رقابت‌ها نیز از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه امروز به وقت تهران با رقابت دو تیم برزیل و قطر آغاز می‌شود و تیم ملی والیبال ایران نیز از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه در نخستین بازی خود به مصاف آلمان خواهد رفت.

بدین ترتیب با شروع مسابقات انتخابی المپیک، تغییرات رتبه‌ تیم‌ها در رده‌بندی فدراسیون جهانی آغاز شد تا در نهایت پس از هشت مسابقات، رتبه سال ۲۰۲۳ آن‌ها قطعی شود.منبع