به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا ظهر امروز در یکصدمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به حضور شهردار رشت در جلسات شورا اظهار کرد: رحیم شوقی پیش از انتخاب شدن در جایگاه شهردار رشت وعده داده بود که در تمامی جلسات شورا به عنوان یار دوازدهم شورا حضور داشته باشد و برای رفع مشکلات شهر نیز تمام قوا و تلاش خود را به کار می‌گیرد که الحق والانصاف تا کنون نیز این چنین عمل کرده است. 

وی با گرامی داشت آغاز هفته دفاع مقدس افزود: افرادی هستند که در طول هشت سال دفاع مقدس به واسطه مجروحیت، سالهاست که در بستر بیماری هستند و برای تمام این عزیزان شفای عاجل و برای شهیدان گرانقدر علو درجات از درگاه باریتعالی آرزومندم. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اعزام یکهزار کامیون اجناس مختلف توسط مردمان شریف رشت و گیلان به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بیان کرد: یاد و خاطره شهید احسانبخش نماینده ولی فقیه که در آن دوران نقش موثری در یاری رساندن به جبهه‌ها داشتند را گرامی می‌داریم. 

کارگرنیا با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید افزود: سال تحصیلی خوب و پُر باری را برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان سراسر ایران اسلامی بالاخص فرزندان عزیز رشت آرزو دارم. 

وی با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) بیان کرد: پیشاپیش سالروز آغاز امامت مهدی موعود (عج) را تبریک می‌گویم و ان شاا هر چه سریعتر زمینه‌های ظهور آن امام همام مهیا شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک پیشاپیش هفتم مهر روز آتش نشانی و ایمنی افزود: آتش نشانان غیور و شجاع شهر رشت همواره در زمان وقوع حوادث و آتش سوزی با غیرتی مثال زدنی به قلب حادثه می‌روند و با ایثار و فداکاری جان و مال همشهریان را نجات می‌دهند و در این راستا به پاس قدردانی از تمامی ایثار این عزیزان، برنامه‌ریزی‌هایی توسط کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت در دست انجام است که با همراهی شهرداری رشت ان شاا به زودی اجرایی می‌شود. 

کارگرنیا با اشاره به بارندگی‌های اخیر در سطح رشت و گیلان تصریح کرد: با شروع بارندگی شاهد آبگرفتگی در برخی از نقاط شهر بودیم و با حضور میدانی شهردار و کارگران خدوم شهرداری رشت تلاش فراوانی به منظور رفع این آبگرفتگی‌ها انجام شد، که متاسفانه یکی از دلایل این آبگرفتگی بی‌توجهی پیمانکاران حوزه آسفالت است که در زمان اجرای آسفالت گاهی به اشتباه ورودی‌ها و خروجی‌ها مسیر آب نیز تحت پوشش آسفالت قرار می‌گیرد و برخی پیمانکاران نسبت به بازگشایی آن بی‌دقتی دارند وانتظار می‌رود با تاکیدات شهردار رشت، دقت بیشتری در این باره انجام شود. 

وی با بیان اینکه فاضلاب‌های شهری در رشت دچار فرسودگی شده است، افزود: در برخی از مسیرها با توجه به اینکه منازل مسکونی جدید احداث شده است و مدخل فاضلاب گنجایش حجم جدید را ندارد و همین موضوع منجر به افزایش مشکلات آبگرفتگی می‌شود. 

استفاده از تمام ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی در رشت 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به شروع سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: هنوز لایحه مربوط به نرخ سرویس‌های مدارس به شورا ارائه نشده و انتظار می‌رود شهرداری رشت با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها ناوگان اتوبوسرانی به منظور ارائه خدمات به مردم بالاخص دانش آموزان عزیز به ویژه در ساعات شروع و پایان فعالیت مدارس استفاده کند تا با توجه به مشکلات معیشتی خدای ناکرده به خانواده‌ها هزینه‌های مضاعف تحمیل نشود. 
 

رفع مشکل ساخت و ساز در زمین‌های نسقی

کارگرنیا با اشاره به اینکه در خصوص ساخت و سازهای نسقی در سطح شهر باید تمامی دستگاه‌ها همراهی داشته باشند، بیان کرد: برخی از شهروندان رشت با توجه به مباحثی که اخیرا پیرامون ساخت و سازهای نسقی اعلام شده بود، نسبت به انجام ساخت و ساز در زمین‌های نسقی اقدام کردند اما متاسفانه در حال حاضر این اقدام با مشکلاتی مواجه شده است و انتظار داریم در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به رفع این مشکل اقدام و نگرانی شهروندان از این بابت برطرف شود. 

اعضای شورای رشت با لایحه کمک پانصد میلیون تومانی شهرداری رشت به منظور برگزاری همایش پیرغلامان حسینی که طی ماه جاری در رشت برگزار می‌شود موافقت کردند. 

انجام تفریغ بودجه ادوار گذشته شورا در دوران فعالیت شورای ششم رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شورای ششم به لحاظ مبحث تفریغ بودجه جزو به روزترین شوراهای اسلامی شهر هستند، افزود: شورای ششم رشت زمانی که فعالیتش را آغاز کرد به لحاظ تفریغ بودجه بسیار عقب بود و تفریغ بودجه سال ۹۲ هنوز انجام نشده بود و با شروع فعالیت شورای ششم تمامی تفریغ بودجه‌های شورا انجام و در حال حاضر جزو به روز‌ترین شوراها در این حوزه هستیم. 
 

انتقاد از وضعیت آبیاری فضای سبز رشت

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک پیشاپیش آغاز امامت و ولایت امام زمان (عج) اظهار کرد: وظیفه شهرداری رشت حفظ، نگهداری و افزایش فضای سبز شهری است و متاسفانه شهر رشت نسبت به استانداردهای این حوزه با کمبود‌های مواجه است. 

نادر حسینی با انتقاد از وضعیت آبیاری فضای سبز شهری رشت افزود: با برنامه ریزی مناسب می‌توانیم نهایت طی ۲ سال آینده از مرحله آبیاری سنتی خارج شده و با مکانیزه کردن این اقدام از هدر رفت آب جلوگیری کنیم. 

وی به ساخت و سازهای غیر مجاز اشاره کرد و گفت: شهروندان همه روزه بابت این موضوع تماس می‌گیرند و دغدغه‌هایشان را مطرح می‌کنند و پیشنهاد می‌کنم از این بابت با دستگاه قضا و دیگر متولیان این حوزه نشست‌هایی برگزار کنیم تا ماموران شهرداری رشت بتوانند با امنیت بیشتر در این باره اقدام کنند. 

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به درآمد برخی از سازمان‌های شهرداری رشت طی ۶ ماهه نخست سال تصریح کرد: طی بررسی‌ها متوجه شدم که برخی از سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری رشت، نسبت به میزان تحقق درآمدی طی ۶ ماهه نخست سال عقب هستند و انتظار می‌رود در این باره نیز دقت و تاکیدات لازم انجام شود. 
 

وضعیت نامناسب لباس پاکبانان در روزهای بارانی

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: طی روزهای اخیر تصاویری بابت وضعیت ترافیک رشت در فضای مجازی منتشر شد که تبلیغ بسیار منفی برای شهر رشت محسوب می‌شود. 

علیرضا تاج شهرستانی با بیان اینکه مدیران مربوطه در زمان وقوع سیل و زلزله و… اعلام می‌کنند که به دلیل ناگهانی بودن این اتفاقات آمادگی لازم را نداشتند، افزود: سفر به رشت و برخی دیگر از اماکن گردشگری موردی نیست که ناگهانی باشد و همواره شهر رشت و استان گیلان گردشگرپذیر بوده و انتظار می‌رود با تمهیدات لازم درباره کنترل و رفع ترافیک‌های ناشی ازحضور مسافرین و گردشگران اقدام شود. 

وی با تاکید به برگزاری دیداری با پلیس راهور استان افزود: باید برای حجم ورودی مسافرین به رشت و گیلان برنامه ریزی شود و واقعاعدم برنامه ریزی پیرامون ورودی مسافران با میهمان نوازی مردمان فهیم رشت تناقض دارد. 

عضو شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از وضعیت لباس کارگران پاکبان شهرداری رشت بیان کرد: در روزهای بارانی بارها مشاهده کردم که پاکبانان با پلاستیک‌های فریزر سرخود را به منطور حفاظت در مقابل باران پوشانده‌اند. 

تاج شهرستانی با ابراز گلایه از وضعیت پارک جنگلی ۴۵۰ هکتاری لاکان افزود: از شهردار رشت انتظار داریم درب‌های پارک ۴۵۰ هکتاری را به روی شهروندان باز کنند و سرویس‌های بهداشتی نیز به منظور استفاده شهروندان و گردشگران در آن احداث کنند. 

وی با اشاره به اینکه بابت آغاز اجرای پروژه‌های طرح میثاق از شهردار رشت تشکر می‌کنم، گفت: به عنوان عضو شورای رشت انتظار داریم که مشخصات شرکت‌های پیمانکار برنده در این مناقصه را به بنده اطلاع دهند. 

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید در ساخت و سازها خط پروژه مورد توجه باشد، تصریح کرد: در برخی از این ساخت و سازها شاهد تجاوز به معبر عمومی هستیم و شهرداری رشت در اجرای ساخت و سازها باید به خط پروژه توجه و دقت داشته باشد. 

احداث سرویس بهداشتی بازار رشت در مهر ماه به پایان می‌رسد

شهردار رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ادعای اینکه شهرداری رشت گل و بلبل است را ندارم، اظهار کرد: در تلاشیم تا پروژه‌ها با سرعت و کیفیت اجرایی بشود و یقین می‌دانم با همراهی اعضای شورا اتفاقات خوبی شهری در رشت رقم می‌خورد. 

رحیم شوقی به احداث سرویس بهداشتی در بازار رشت اشاره کرد و گفت: تا آخر ماه سال جاری عملیات احداث سرویس بهداشتی بازار رشت به اتمام می‌رسد. 
 

تفریغ بودجه شورای رشت انحراف ندارد

مسئول حسابرسی بودجه شورا و شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: سه نوع اظهار نظر پیرامون بودجه شورا انجام می‌شود که شامل مقبول، مشروط و مردود است و تامین بودجه شورا صد در صد توسط شهرداری رشت انجام می‌شود و با حسابرسی انجام شده برای تفریغ بودجه شورای رشت اظهار نظر مقبول در نظر گرفته شد.

آرش شفقت با بیان اینکه در بودجه سال ۱۴۰۱ شورای رشت هیچ گونه انحراف بودجه‌ای مشاهده نشده است، افزود: پیرو این مهم گزارش مربوطه در این باره نیز تحت اظهار نظر مقبول قرار گرفت. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
منبع