به گزارش مشرق، پرسپولیس فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با یک بازی مهم شروع می‌کند. بازیِ حساس روز سه شنبه با النصر و فوق ستاره‌هایش. دیگر رقبای پرسپولیس در این گروه تیم‌های الدحیل قطر و استقلال تاجیکستان هستند.

حضور تیم‌هایی مثل النصر عربستان، الدحیل قطر و پرسپولیس باعث شده خیلی‌ها این گروه را گروه مرگِ این فصلِ لیگ قهرمانان آسیا بدانند. حتی استقلال تاجیکستان هم به عنوان قوی‌ترین و بهترین تیم سیدِ ۳ وارد این گروه شده بود.

قدرت تیم‌های حاضر در این گروه باعث شده این تصور به وجود بیاید که پرسپولیس کار سختی برای صعود از مرحله گروهی دارد. النصر این روزها در اوج است و نتایج خوبی در لیگ عربستان گرفته است. الدحیل هم با جذب کوتینیو ستاره برزیلی خودش را برای رقابت با النصر و پرسپولیس تقویت کرده است.

بیشتر بخوانید:

النصر محروم از فرمول ۵+۱ مقابل پرسپولیس

در این بین یک نکته امیدوارکننده برای پرسپولیسی‌ها وجود دارد. این که سرمربی این تیم متخصص صعود از مراحل گروهی لیگ قهرمانان آسیاست. یحیی گل‌محمدی پیش از این ۳ بار وارد مرحله گروهی لیگ قهرمانان شده است. دو بار با پرسپولیس و یک بار با ذوب آهن. او موفق شده در هر ۳ فصل تیمش را از مرحله گروهی بالا ببرد.

یحیی در فصل ۲۰۱۶ سرمربی ذوب آهن بود. تیم او در آن فصل با تیم‌های قدرتمندی مثل لخویا قطر (الدحیل فعلی)، النصر عربستان و بنیادکار ازبکستان همگروه بود. گروهی که برای تیم اصفهانی سخت به نظر می‌رسید. اما ذوب آهن در آن مسابقات با ۴ برد و دو تساوی ۱۴ امتیاز گرفت و به عنوان صدرنشین از گروهش صعود کرد.

چند سال بعد یحیی سرمربی پرسپولیس شد و با این تیم پا به رقابت‌های فصل ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا گذاشت. آن سال پرسپولیس با الشارجه امارات، الدحیل قطر و التعاون عربستان همگروه بود. با هدایت یحیی پرسپولیس با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم اول از گروهش صعود کرد و البته تا فینال هم پیش رفت.

سال بعد پرسپولیس باز هم با سرمربیگری گل‌محمدی پا به لیگ قهرمانان آسیا گذاشت. در این فصل پرسپولیس با تیم‌های الوحده امارات، الریان قطر و گوآی هند همگروه شد. این بار هم پرسپولیس با ۱۵ امتیاز به عنوان صدرنشین از گروهش صعود کرد.

۳ بار حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان و ۳ صعود به عنوان صدرنشین، کارنامه یحیی گل‌محمدی در این مسابقات است. کارنامه‌ای که باعث می‌شود هواداران پرسپولیس این بار هم به صعود از گروه امیدوار باشند. حتی اگر در گروه مرگ و با رقبای قدرتمندی بجنگند.

منبع: فوتبالیمنبع