» دسته‌بندی نشده » نهضت جنگل میرزا کوچک خان منشاء دینی و اعتقادی داشت

نهضت جنگل میرزا کوچک خان منشاء دینی و اعتقادی داشت

آذر ۱۱, ۱۳۹۹ 5۰

به گزارش گیل سو، فاطمه شیرزاد امروز با گرامیداشت یاد وخاطره شهید میرزا کوچک خان جنگلی و یارانش و همچنین شهدای روحانی استان و شهر رشت اظهار کرد:۱۱ آذر ماه سالروز شهادت مظلومانه میرزا کوچک خان جنگلی، فرزندی دیگر از این سرزمین به دست دشمنان اسلام است.

وی بامحکوم کردن ترور دانشمند هسته ای کشورمان شهید فخری زاده گفت: دشمنان آگاه باشند که فرزندان ایران زمین همیشه پای انقلاب و نظام و کشورشان تا آخرین نفس خواهند ایستاد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه امروز دشمن و ایادی استکبار از توسعه و پیشرفت ایران اسلامی بیمناک هستند ،گفت:تاریخ پر افتخار کشورمان همواره یاد آور رشادت ها و دلیری های مردمانی عدالت خواه و دین‌دار بوده است.

شیرزاد با بیان اینکه نهضت جنگل میرزا کوچک خان منشاء دینی و اعتقادی داشته است افزود:از مهمترین مولفه های مبارزاتی میرزاکوچک خان جنگلی عدم سازش با بیگانگان و استکبار بود و ایشان در مقابل زیاده خواهی و تجاوزگری و توطئه های دشمنان محکم ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه ترویج اندیشه های والای اسلامی میرزا کوچک خان و تشریح ابعاد مختلف نهضت جنگل در جامعه امروز خصوصا نسل جوان ضروری است تصریح کرد:میرزا کوچک خان  در راه استقلال ، دینداری و زیاده خواهی بیگانگان و سرافرازی اسلام و مردم ایران و گیلان به شهادت رسید .بی شک ایران اسلامی با تکیه بر تاریخ پرافتخارش و پرورش جوانانی غیور در تمامی عرصه های پیش رو با عنایت خداوند متعال پیروز و سربلند خواهند بود‌.

انتهای پیام/ت

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×