» دسته‌بندی نشده » عبور از شرایط کرونایی اصناف با بهره‌گیری از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان

عبور از شرایط کرونایی اصناف با بهره‌گیری از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان

آبان ۲۲, ۱۳۹۹ 0۰

به گزارش گیل سو، جلال‌الدین محمدشکریه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه ظرفیت‌های بزرگی در کشور برای مقابله و جلوگیری از شیوع کرونا در کشور وجود دارد، اظهار کرد: مجموعه بزرگ اصناف استان گیلان از ظرفیت محصولات دانش‌بنیان برای گذر از این شرایط سخت کرونایی بهره خواهد گرفت تا بخشی از مشکلات کاسته شود.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در تلاشیم طی توافق‌نامه‌ای با اعطای تسهیلات توسط یکی از بانک‌های عامل، اصناف را به تجهیزات مقابله با کروناویروس تجهیز کنیم، گفت: تمام تلاش خود را در حمایت از اصناف که در جریان کرونا آسیب جدی دیده‌اند متمرکز کرده‌ایم تا بیش از این اصناف دچار رکود و تعطیلی نشوند.

رئیس اتاق اصناف گیلان با بیان اینکه کرونا باعث شد تا بسیاری از مشاغل آسیب جدی ببینند، افزود: پارسی گیل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان استان گیلان است که توانسته با خلاقیت جوانان این استان، دستگاهی را برای از بین بردن ویروس کرونا تولید کنند که نمونه دیگری در کشور ندارد و باید از این ظرفیت برای مشاغل استفاده کرد.

محمدشکریه با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید توسط ستاد ملی کرونا بیان کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تصمیمات استانی و شهرستانی، طرح محدودسازی زمان فعالیت مشاغل در راستای جلوگیری از ایجاد تجمعات، بر سه گروه از چهار گروه  اصناف شهرستان اعمال‌شده و فعالیت مشاغل به ساعت ۶ عصر محدود می‌شود.

به گفته وی، اصناف و مشاغلی که تأمین‌کننده سبد غذایی مردم هستند مانند نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، مرغ فروشی‌ها، قصابی‌ها و همچنین مراکز ارائه خدمات درمانی از این طرح مستثنا هستند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×