» دسته‌بندی نشده » طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت آماده ارائه به صحن/ دولت و کارکنان با اجرای این قانون سود می‌برند

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت آماده ارائه به صحن/ دولت و کارکنان با اجرای این قانون سود می‌برند

آبان ۱۷, ۱۳۹۹ 4۰

به گزارش گیل سو، خلیل بهروزی فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار کرد: تدوین این طرح در کمیسیون اجتماعی نهایی شده و آماده طرح در صحن است.

وی هدف از طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را مقابله با تبعیض و بی‌عدالتی در فرصت‌های شغلی برشمرد و افزود: فراهم آمدن امنیت شغلی بزرگ‌ترین مزیت این طرح بوده و تعدد قراردادها برچیده خواهند شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان امور اداری و استخدامی کشور با طرح جدید مجلس مکلف بر ساماندهی قراردادهای کارکنان دولت می‌شود، گفت: با تصویب این طرح شرکت‌های وابسته را که صرفاً رابطی بین دستگاه اجرایی و خدماتی و با کارکن و کارگر هست را از بین خواهد برد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاستی‌های قراردادهای غیر اداری با افراد شاغل در دستگاه‌های اجرایی، خاطرنشان کرد: معمولاً پشت این قراردادها زد و بندهای اقتصادی و منفعت‌طلبانه وجود دارد و چند سالی نیز استمرار داشته است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به متضرر شدن دولت و نیروی کار با قراردادهای غیر ساماندهی شده فعلی، گفت: در انواع قراردادهای فعلی علاوه بر متضرر شدن دولت و پرداخت اضافه‌هزینه به شرکت‌های وابسته و رابط، به نیروی کار شاغل در دستگاه‌ها نیز ظلم می‌شود و نا عدالتی‌ها شکل‌گرفته است.

بهروزی فر با بیان اینکه اجرای قانون تدوین‌شده مجلس نه‌تنها باری بر دولت اضافه نمی‌کند بلکه در تلاش است تا باری را از دوش دولت بردارد، افزود: در راستای اجرای این قانون مجلس، دولت علاوه بر اینکه ضرر نمی‌کند، سود نیز خواهد برد چون واسطه‌ها را حذف می‌کند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×